İpotekli İhtiyaç kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

Bankadan kredi alınmak istendiği zaman başvurulan yöntemlerden bir tanesi ipotektir. İpotekli İhtiyaç kredisi talep etmekteki amaçlardan birincisinin gelir düzeyinin yeteri kadar yüksek olmamasıdır. Bankalar kendisinden talep edilen kredi miktarı konusunda talep sahibinin gelirini karşılaştırır ve ödeme güçlüğü yaşayacağını düşündüğü kişilere kredi konusunda olumsuz yanıt verir. Bu durumda ipotekli kredi çekme durumunuz vardır. Çünkü bankalar ipotek uygulamış olduğu mülkün yarı fiyatında bir kredi kullanımına izin verir bu da sizin daha fazla oranda kredi çekmenize olanak sağlayacaktır.  

İpotekli İhtiyaç Kredisi  

İpotek yönteminin uygulanmasındaki ikinci neden ise kredi notunun düşük olmasıdır. Kredi notum nasıl yükselir diyorsanız kredi notu nasıl yükseltilir kategorimizi incelebilirsiniz. Kredi notu düşük olduğunda başvurunuzun olumlu yönde yanıtlanması mümkün değildir. İpotek sayesinde kredi notunu yükselte bilirsiniz. Ancak bu işlemin biraz zaman aldığını söyleyebiliriz. Kısacası elinizde olması gereken bir para varsa ve bunu bir an önce almak istiyorsanız o zaman ipotekli ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Bankalar ipotekli ihtiyaç kredilerinde genelde esnek davranır ve kredi notunu çok fazla üstelemez.  İpotek verdiğiniz mülk bankaya olan borcunuz ödenene kadar bankanın elinde olacaktır ve krediniz tamamlandığı zaman ipotek kaldırılır.  

İpotekli ihtiyaç kredisi talebinde bulunabilmek için isterseniz bankanın şubesine gidebilir isterseniz, internet bankacılığını kullanabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak yardımcı olmalarını talep edebilirsiniz.  Eğer ki bu başvuru sonrasında onay verilmişse o zaman banka şubesine giderek prosedürlerin gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu durumda krediniz hazır olacaktır. 

İpotekli İhtiyaç kredisi

İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin Gerekli Olan Evraklar 

  • Gelir belgesi ve ipotek konulacak malın tapusu 
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi  

Kredi konusunda bankalar her zaman alternatifli çalışmışlardır. Eğer sizin siciliniz bozuk değilse, hakkınızda herhangi bir idari işlem yapılmamışsa ve yasal takibe düşmemişseniz bankalar sizin için pek çok alternatifi değerlendireceklerdir.  İşte ipotekli ihtiyaç kredisi de bu alternatiflerden bir tanesidir. Aslında mantık çerçevesinde hareket edildiğinde ve borca sadık kalınacağının düşünüldüğünde bu şekilde bir hizmet her zaman olumlu sonuçlar verecektir. Bankaya ipotek için vereceğiniz mülkleriniz ise, araba, konut, arsa ya da iş yeri olabilmektedir. 

İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 

İpotekli ihtiyaç kredisini alabilmeniz için pek çok seçeneğiniz olabilir, örneğin gelirinizin yetmediği durumda, yüksek miktarda kredi çekmek istediğinizde bu yönteme başvurabilirsiniz.  

 

  • Vakıfbank 

Yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalar müşterilerine her türlü kolay kredi imkanı sağlayabiliyor. Bu anlamda istenilen kredinin büyüklüğüne göre alternatif kredi seçeneğinizi kullanabilir ve kısa vadeli sıkıntılarınızdan da çok hızlı bir şekilde kullanabilirsiniz. Kredi ve kredi kartı doğru kullanıldığında ve zamanlaması doğru yapıldığında her zaman bir avantaj ve kurtarıcı olmuştur. Bu yüzden de sicilinizin bozulmaması ve bir sonraki seferde güçlük çekilmemesi için düzenli ödemek gereklidir. 

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*