ING Bank Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranları

Yaz aylarının yaklaşması ile rekabetin üst seviyelere çıktığı bankacılık sektöründe her geçen gün yeni kampanyalara tanık olmaktayız. Her bankanın kredi paketinde diğer bankaların kredi kampanyalarında olmayan bir özellik mevcut. Tüketicinin kafası da bir hayli karışmış durumda. ING Bank olaya daha farklı bir açıdan yaklaşarak farklı bir kampanya düzenledi ve kafa karıştırmayacak biçimde tüketiciye tanıttı. ING Bank Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranları ve vade seçenekleri sunarak, kredi notu yüksek olanlar için cazibeli bir kredi seçeneği haline geldi.

İNG Bank’ın bu uygulaması aslında diğer bankalara da örnek olmalı. Kredi notu yüksek olan ile düşük olan arasında fark olması gerektiğini düşünmekteyiz. Tabi ki kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar var fakat o bankalarda da faiz oranlarının yüksek olduğu görülmekte. Kredi notu yüksek olan kişiler de düşük faiz oranlarını hak ediyor. İNG Bank’ın bu kredi kampanyası ise 30 Nisan 2017 de bitecek. O nedenle tüketicilerin acele etmesinde fayda var. Tabi sonrasında banka uygulamaya devam edebilir, bunu zaman gösterecek.

İNG Bank kredi notuna göre kredi kampanyası tv reklamlarında da çokça dönmüş ve merak uyandırmıştır. Bizde kampanya detaylarından bahsetmek ve kredi notu yüksek olan tüketicilere nasıl bir faiz oranı sunduklarını sizlere aktarmak için bu yazıyı kaleme aldık. Aslında her banka gizliden bu kampanyayı sürdürüyor zaten. Şöyle ki, risk seviyesi yüksek olan tüketicilere ya kredi red cevabı veriliyor ya da yüksek faizlerle düşük limitli kredi sunuluyor. İNG Bank burada çok farklı bir şey yapmıyor aslında sadece kampanya ile tüketicinin de faiz oranlarını bilmesi için şeffaf bir ortam yaratıyor diyebiliriz. Peki kredi notu yüksek olana kredi faiz oranları gerçekten cazip mi?

Kredi Notuna Göre Kredi Faiz Oranları

Kredi Notu 1850 ve yukarısı olan tüketiciler için ING Bank kredi faiz oranı %1,09

Kredi Notu 1800 – 1849 olan tüketiciler için ING Bank kredi faiz oranı %1,19

Kredi Notu 1750 – 1799 olan tüketiciler için ING Bank kredi faiz oranı %1,29

Kredi Notu 1600 – 1699 olan tüketiciler için ING Bank kredi faiz oranı %1,49

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*