İcralık Oldum Bana Kredi Çıkar mı?

Her zaman sizler için “gelirinize göre kredi çekin” tavsiyesinde bulunmaktayız. Acı bir gerçek var ki; kredi kartlarının fütursuz şekilde kullanılması, keyfi olarak kredi kullanımları büyük bir borç batağına karşı sürüklenmeyi beraberinde getirir. Ödenemeyen borç yığınları sonrası bankalar alacakları tahsil yoluna gitmek için yasal yollara başvurur. Bu durum beraberinde icralık duruma gelinmesine yol açar. İcralık olduktan sonra İcralık Oldum Bana Kredi Çıkar mı?  soruları da sıkça merak edilen ve cevabı beklenen sorulardandır.

İcralık Olduktan Sonra Kredi Alabilir Miyim?

Bankalar icra yolunu seçtiklerin de borcunuzu ödemeniz için yakın çevrenizde ki insanlardan para talep edebilirsiniz fakat mevcut ekonomik koşullar herkesi zorladı için çoğunlukla olumsuz yanıt alcağınız da gerçektir. Çıkan olumsuz tablo neticesinde yine tek çare bankalardan kredi çekmek gibi görünür. Fakat, icralık olma nedeniniz kredi kartı borçları veya kullanmış olduğunuz kredi ile alakalı durumlardan kaynaklanıyor ise, maalesef hiçbir banka size kredi onayı vermeyecektir. Öncelikle, icralık duruma gelme noktasına kadar olan süreçte zaten kredi notunuz da çok önemli bir düşüş yaşanacaktır. Ayrıca yasal takip süreci içerisine girdiğiniz an, kara listeye de adınızın yazılması durumu meydana gelir ki bankalar bunu veri tabanlarından rahatlıkla görebilirler. O nedenle herhangi bir banka tarafından başlatılan yasal işlemler neticesi, başka bankadan kredi kullanmanız oldukça zor olacaktır.

Bankalar Tarafından Olmayan İcra Takipleri

Borçlarınızın nedeni başka kurum veya kişiler ise, kredi notu sorgulama yaparak öncelikle kredi notunuzu öğrenmelisiniz. Ayrıca findeks üzerinden elde edeceğiniz risk raporu sayesnde bankalara olan kredi limitlerinizi de görebilir ve kredi talebinizi gelirinize göre şekillendirip bankalara sunabilirsiniz. Bu noktadan sonra olumlu bir tablo elinizde mevcut ise, bankalar size kredi vereceklerdir. Buradan gelen para ile icralık olduğunuz dosyayı kapatabilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.

İcralık olma sürecinde isminizin kara listeye girmeden önce icra borcunu kapatmanız çok önemlidir. İcralık Oldum Bana Kredi Çıkar mı? sorusuna cevap açısından isminiz kara listede yer alıyorsa banka veya başka nedenlerle olsa da icralık olmanız durumunda hiçbir banka size kredi vermeyecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*