Faiz Oranları Düştü

Bankalardan ard arda gelen açıklamalar ile kredi faiz oranları düştü. Yeni faiz oranları ne oldu ? Daha önce faiz oranlarını düşüren bankalardan kredi çekenler yapılandırma imkanından yararlanabilecek mi ? Konut kredilerinde son durum ne ? İhtiyaç kredisi faiz oranları kaç oldu ? Tüm detayları ile birlikte haber satırlarında.

TEB Yeni Faiz Oranları

Tür Ekonomi Bankasından yapıla son açıklamaya göre faiz oranlarında ciddi indirimlere gidildi. Tüm kredi paketleri dahil olmak üzere toplu bir indirimin söz konusu olduğu bildirilirken özellikle konut kredilerinde bu açıklamadan sonra büyük talep yaşandı. Konut kredilerinde daha önce bir indirim gerçekleştiren TEB ikinci defa bir indirime giderek % 0,97 olan faiz oranını 60 ay vadede % 0,90 olarak açıkladı. Ayrıca, araç kredisi için yeni faiz oranı %1,10 olurken ihtiyaç kredilerinde %1,40 olan faiz oranı %1,20’lere kadar düştü.

Kışın gelmesi ile masrafların arttığı bir dönemde, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler için sevindirici olan bu haber ile, TEB bankasından çok uygun faiz oranları ile kredi kullanmanız mümkün. Son dönemde Türkiye ekonomisinde yaşanan küçülmenin önüne geçilmesini hedefleyen Türk Ekonomi Bankası, kredi kullanmak isteyen tüm tüketicilere uygun ödeme koşullarının yanı sıra çözüm önerilerini de sunmakta.

Vakıfbank Yeni Kredi Faiz Oranlarını Açıkladı

Bankadan yapıla açıklamada KOBİ’lere yönelik müjdeli haber de geldi. KOBİ’ler tarafında oldukça ilgi gören Vakıfbank Kobi kredisinde faiz oranları %0,98 oldu. İşletme sahipleri 100 Bin Liraya kadar kredi kullanma imkanına sahipler. Ayrıca, banka kredi kartı gecikme faizlerinde 4 baz indirime giderek yeni faiz oranını %1,98’e çekti.

Vakıfbank ihtiyaç kredilerinde daha önce %1,26 olan faiz oranı %1,15 olurken araç kredisi faiz oranı %1,10’a geriledi. Faiz indirimlerinin tüketicilere bugün itibari ile yansıyacağı belirtildi.

Vakıfbank konut kredisi yeni faiz oranları ise şöyle ; 3-12 ay vadelerde %0,80 , 13-36 ay vadelerde %0,88, 37-60 ay vadelerde %0,90, 61-120 ay vadelerde %0,95.

Yapı Kredi Bankası Faiz Oranlarını Güncelledi

Yapı Kredi Bankası da faiz oranlarında ciddi indirimlere gitmiş vaziyette. Özellikle konut kredilerinde %0,90’a kadar düşen faiz oranları tüketiciler tarafından heyecanla karşılandı.

Ayrıca 25 Bin Liraya kadar olan ihtiyaç kredilerinde yeni faiz oranı  %1,19 oldu.

Akbank Konut Kredilerinde Ciddi İndirime Gitti

Akbank resmi internet sayfasından alınan duyuruya göre, konut kredilerinde ciddi indirim uyguladığını açıkladı. Buna göre, 24 aya kadar olan vadelerde faiz oranı %0,90 olurken, 2-5 yıl arası vadelerde %0,93, 5-7 yıl arası vadelerde faiz oranı %0,95, 7-10 yıl vadelerde ise yeni faiz oranı %0,97.

Ayrıca Akbank tarafından başlatılan kampanya da 31 Aralık 2016 tarihinde kadar kullanılacak konut kredisinde ilk evini alacaklara 500 TL chip para hediye edilecek.

İş Bankası Yeni Faiz Oranları Açıklaması

Türkiye İş Bankası tarafından yapılan açıklamada güncel kredi faiz oranları şu şekilde; araç kredisi kullanmak isteyen tüketiciler %1,10 faiz oranından yararlanabilecek. İhtiyaç kredisi faiz oranı %1,15 konut kredisi faiz oranı ise %0,90’a düştü.

Kredi Yapılandırma İmkanı

Daha önce bu bankalardan kredi kullanan tüketiciler banka şubelerine başvurarak yapılandırma talebinde bulunabilirler. Bunun için, kredi kullanırken size verilmiş olan kredi sözleşmeniz ile birlikte, kredi kullanmış olduğunuz şubeye başvurmanız yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*