Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2018

Pek çoğumuz nakit para alışverişlerimizi banka üzerinden yapmayı tercih ediyoruz. Bu bize hem zaman hem de paranın güvenli naklini sağlamış oluyor.  Bankalar müşterilerinin para transferleri ya da bankacılık işlemlerini eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için onların herhangi bir şubelerinden hesap açtırmalarını istiyorlar. Ancak her ne kadar hesap açtırmış olsak ve de bankacılık hizmetlerini aktif olarak kullansak da bankalar bizden hesap işletim ücreti adı altında bir takım kesintiler yapıyor.  Peki, bizim aslında canımızı sıkan bu durum için hangi bankalar hesap işletim ücreti almıyor? Merak ediyor musunuz?  

Makalemizin devamında bu bankalara kısaca bir göz atmak istedik. Çünkü hesap işletim ücretleri bankadan bankaya ya da işlemden işleme göre değişebiliyor. Burada bir rakamdan bahsetmek gerekirse 40-150 TL arasında bir paradan bahsedebiliriz.  İnsanlar artık bankalar konusunda daha seçici davranıyorlar çünkü banka sayısı ve hizmet seçenekleri çoğaldıkça insanlar farklı alternatiflere yöneliyorlar bu da bankaların daima kendilerini gözden geçirmelerine olanak sağlıyor. 

Hepimiz mutlaka bir banka ile muhatap olmak durumundayız çünkü hepimiz onlarla çalışıyoruz. Mesele herkesin cebinde bir kredi kartı var diyebiliriz. Ya da zaman zaman EFT&HAVALE gibi işlemleri yapıyoruz.  Dolayısıyla bu kadar çok işlem yaparken birde bunun üzerine hesap işletim ücreti vermek istemeyebilirsiniz? Bu durumda hangi bankaları seçmeniz gerekiyor. 

ALBARAKA TÜRK  

Albaraka Türk daha önce hesap işletim ücreti alıyordu. Ancak geçtiğimiz yıl aldığı karar neticesinde hesap işletim ücretini de kaldıran bankalar arasındaki yerini aldı. Banka bunun yanı sıra EFT ve HAVALE işlemlerinden de ücret almama kararını almıştı. 

KUVEYT TÜRK  

Kuveyt Türk Bankası da işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiriyor. Buna göre EFT ve HAVALE ücreti ödemiyorsunuz. Banka tüm bunların yanı sıra aynı zamanda sizden hesap işletim ücreti de almıyor. Kuveyt Türk bilindiği üzere bir katılım bankası.  

hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018

NUVO-YAPI KREDİ BANKASI 

Yapı Kredi şubesiz bankacılık seçeneğinde hesap işletim ücreti almayan bankalardan. Ancak bunun için internet üzerinden işlemlerinizi yapacağınızı bilmelisiniz. Bir bankanın hesap işletim ücreti alıp almamasını EFT ve HAVALE ücretlerinin olup olmadığından anlayabilirsiniz.  

ENPARA  

Enpara bilindiği üzere şubesiz bankacılıkta bir devrim yaşatmış olan bankaların başında geliyor. Bugün internet üzerinden mobil bankacılık seçeneğini de kullanarak her türlü işlemi sorunsuzca gerçekleştirebiliyorsunuz. Enpara yapacağınız hiçbir işlemde sizden ekstra bir ücret almıyor. Bunun içinde çok kısa bir zaman içerisinde Türkiye’deki yerini de sağlamlaştırmış durumda. Enpara’nın en son yaptığı yenilikler arasında ise kredi kartı var ancak onda dahi yeni bir devrim başlatmış durumda. Bankalar müşterilerine kredi kartı verirken kart aidatı alırlar ancak enpara bunu yıkarak kredi kartını kullanan müşterilerine aidat ödüyor. Enpara şubesiz bir banka bunun içinde hesap açtırmak için interneti kullanmanız gerekiyor. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra müşteri temsilcileri sizi adresinizde ziyaret ederek işleminizi gerçekleştiriyor. Bunun içinde size herhangi bir ücret kesmeyeceklerine dair sözleşme veriyorlar. 

hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018

TÜRKİYE FİNANS BANKASI 

Türkiye Finans Bankası bilindiği üzere katılım bankalarından bir tanesi dolayısıyla banka hesap işletim ücretini doğru bulmayarak müşterilerinden bu ücreti almayan bankalar arasında yer alıyor.  

Bankalar artık hizmet kalitesini artırmanın yanı sıra müşterilerinin de kendilerini tercih etmesine büyük önem veriyorlar. Bu anlamda birçok bankanın çeşitli hizmetlerinde müşteri memnuniyetini ön planda tutmuş olduklarını biliyoruz. Yukarıda da görüldüğü üzere aslında hesap işletim ücreti almayan bankalar 2018 yılı itibariyle çok az olsa da zamanda bu bankaların sayısının da yükseleceğini tahmin edebiliyoruz. Bazı bankalar gelirlerinden feragat ederek EFT ve havale gibi işlemlerden ücret almıyabiliyorlar. Bir öncceki yazımızda EFT Havale Ücreti Almayan Bankalar 2018 ile bu ücretten kurtulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*