Hangi Bankalar Hibe Kredisi Vermektedir?

Devletin yeni girişimcileri desteklemek adına Kosgeb eğitimi ve hibe vermeye başlamasıyla bankalarda kosgeb eğitimi alan yeni girişimcilere devlet işbirliği ile faizsiz kredi imkanı sunmaya başlamıştır. Devletin sunmuş olduğu bu imkan sayesinde esnaf ve iş yeri sahipleri bankalardan hibe kredisi alacaktır ve aldıkları hibe kredisi için faiz ödemeyeceklerdir. İşi bu kısmını devlet destekleyecektir ve böylece iş yeri sahipleri daha rahat büyüyeceklerdir. Peki Hangi Bankalar Hibe Kredisi Vermektedir?

 

Halk bankası, Ziraat bankası, İş bankası, Yapı Kredi, Finansbank, TEB ve Garanti bankası hibe kredisi hizmeti veren bankalar arasındadır.

 

Halk bankasının vermiş olduğu hibe kredisinde TEB bankası hibe kredi kullanmak isteyen müşterilerine 500 bin üst limit olmak kaydı ile teminatsız kredi imkanı sunmaktadır. Ancak bu 500 bin tl lik üst limit için kuracağınız işin de aynı seviyede sermaye ve gidere ihtiyacı olmalıdır. Bu yüzden açacağınız iş yerinin büyüklüğü kadar bir hibe kredisi alabilirsiniz.

 

Yapı kredi ise hibe kredisini nakit destek kredi, makine donanım kredisi, ödemesi kolay turizm kredisi, sezona hazırlık kredisi, taşıt kredisi, franchising, kobi ar-ge kredisi ve 2B arazi kredisi olarak vermektedir.

 

İş bankasının inovasyon destek kredisi, yatırım kredisi, teminat mektubu gibi hizmetler de İş bankasının vermiş olduğu hibe kredileri arasında yer almaktadır.

 

Yukarıda adı geçen bankalardan istediğiniz her hangi birisine başvurarak kuracağınız işle ilgili ihtiyacınız olan miktarı faizsiz bir şekilde alabilirsiniz. Alacağınız hibe kredisini sermaye için kullanacaksanız başka, iş yerinize taşıt almak için başka, acil nakit ihtiyacınız için ise bir başka kredi imkanından faydalanabilirsiniz. Ancak hibe kredisi almak için bir iş yeri açmanız ve açacağınız bu iş yerini ise belgelerle ispatlamanız gerekmektedir.Aksi takdirde alacağınız kredi bireysel kredi türüne girecek ve hibe kredisinden faydalanamaycaksınız.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*