Halk Bankası Kredi Borcu Yapılandırma 2017

Halk Bankası Kredi Borcu Yapılandırma 2017-Bir bankada bulunan kredinizin taksitlerini ödeyemediğiniz zaman, taksit yükü size ağır gelmeye başladığı zaman, daha düşük ödemelerin size daha uygun olacağını düşündüğünüzde mevcut kredinizi yapılandırabilirsiniz. Bu yapılandırma hizmetini kredi kullandığınız bankada yapabileceğiniz gibi başka bir bankanın sunduğu yapılandırma seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Halk Bankası kredi borcu yapılandırma hizmeti olarak, kendi bankasından kullanılan kredilerin yapılandırılması dışında diğer bankalardan kullanılan krediler için sadece konut kredisine bir yapılandırma seçeneği sunmaktadır. Ama bu işlemi de sadece KKTC’den alınan konutların kredileri için yapmaktadır.

KKTC’de aldığınız ev konut için kullandığınız krediyi Halk Bankası’na uygun vade ve faiz seçenekleri ile taşıyabilir ve yapılandırabilirsiniz. Bu yapılandırmayı yapabilmek için KKTC’de yerleşik olarak ikamet ediyor olmanız gerekiyor. KKTC veya T.C. vatandaşlarının başka bankalardan kullanmış oldukları konut kredileri yapılandırılabilir.

Banka kredi tutarını belirlemek için eksper görevlendirir. Eksper konutu inceler ve bir değer çıkartır. Konutun durumu, yaşı, hangi semtte olduğu ve etrafında ne gibi imkanlar olduğuna bakarak konuta bir değer biçilir. Müşteri bu ekspertiz değerinin %75’ini aşmamak koşuluyla kredi kullanabilir. 120 ve 180 ay gibi vade seçenekleri bulunmaktadır. 120 ay kredi için %1.15 faiz oranı, 180 ay vade için %1.20 faiz oranı belirlenmiştir. Bu vade seçenekleri örnek seçeneklerdir. Siz kendinize uygun vade seçeneklerini görüşüp değerlendirebilirsiniz. Gerekli şartlara göre hangi faiz ve vade seçeneğini kullanabilecekseniz onu seçersiniz.

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*