Hafta Sonu EFT Yapılır mı?

Acil para göndermeniz gerekiyor ve bu para transferinde hafta sonu yapmak zorundasınız, Hafta sonu eft yapılır mı sorusunun cevabı duruma değişiyor.

Öncelikle para transferi yapacağınız kişinin hesabı aynı bankada ise buna eft değilde havale denir, ve havale işlemlerini herzaman hiç bir kısıtlama olmadan yapabilir isiniz, ancak kişinin hesabı başka bankada ise para transferini işleminizi yani eftnizi eft saatleri arasında yapmanız gerekmektedir.  EFT saatleri bankalara göre değişmekte olup geniş bilgisi sitemizin bankalar kategorinden ulaşabilirsiniz.  Şimdi soruya geri dönersek hafta sonu eft nasıl yapılır sorusuna cevap vererek acil ödemelerinizi yapmanızda yardımcı olalım.

Bankalar arası eft işleri hafta sonu yapılamayacağını belirtmek isteriz, hafta sonu yaptığınız eft işlemleri bir sonraki iş günü karşı kişinin hesabına geçer.  Ancak para transferi için illa eft yapmanız gerekmemekte, eğer acil ödeme yapmanız gerekiyorsa, karşı kişinin hesabının bulunduğu bankayı öğrenerek aynı bankayı kullanan bir arkadaşınızdan rica ederek ödemenizi yapabilirsiniz. öyle bir imkan yoksa da bazı kişiler bu hafta sonu eft işlemlerini para transferlerini belli bir komisyon oranı ile gerçekleştirmektedir. bu kişilerin hemen hemen her bankada hesabı ve o hesaplarda parası bulunmaktadır.

Örneğin sizin hesabınız Yapı Kredi bankasında eft yapacağınız banka Garanti bankasıdır. aracı kişi sizin ödemeyi yapı kredi hesabınızdan kendi hesabı olan yapı kredi bankasına havale yapmanızı ister, siz parayı transfer ettikten sonra aracı kişi kendi garanti bankası hesabıyla sizin eft göndermek istediğiniz kişinin garanti hesabına gönderir, bu şekilde ödeme işleminiz hızlı bir şekilde yapılır.

Bu kişileri internette her platformda bulabilirsiniz, tabi güvenli kişileri bulmakta fayda vardır. Genellikle ticaret sitelerinde ilanlara açarak bu ihtiyaçları karşılayabilirler, bu işlemlerini belli bir komisyon aracılığı ile yaparak para kazanıyorlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*