Hac Ve Umre İçin Kredi Veren Bankalar

Kutsal toprakları ziyaret etmek mi istiyorsunuz ? Yeterli paraya sahip değilseniz sıfır faiz ile kerdi vermekte olan bankalar bulunmaktadır. Bu konu hakkında bize yöneltilen caiz midir sorusu hakkında cevap veremiyoruz bilgimiz dahilinde olan bir konu değildir bu. Yazdığımız makalemizde sizlere bilgilerimizi hac ve umre ibadetini yerine getirmek isteyen hacılarımızın veyahut hacı adaylarımızın kredi çekmek istemesi dahilinde hangi bankalardan uygun bir şekilde kredi alabileceğini anlatmak yönünde sunuyoruz.  Geçen yıl ve bu sene düşük faiz oranı ve uzun vade avantajları sağlayan bankaları da sizler için sıraladık.

  • Kuveyt Türk : Ödeme planlarınız konusunda oldukça esnek olan Kuveyt Türk listemizin başında yer alıyor. 3 yıl gibi uzun bir süreli vade olanağı sağlayan Kuveyt Türk hacılarımızın göz bebeği olmuş durumdadır. Birçok banka gibi Kuveyt Türk de dinimize uygun olmaması durumu ile faiz almamaktadır. Bankanın bu durumdan kârı Hac veya Umre ibadeti gerçekleştiren hacı adaylarımızın parayı kullanması dahilinde gerçekleşmektedir. Banka 0-24 aylık süreç aralığında %0,89 lük bir kar payı almaktadır. Bu durum 37-64 ay arasından ise %0,99 luk bir paraya çıkış yapmaktadır.
  • Albaraka Türk : Listede ikinci sırayı yer alan bankamız Albaraka Türk olmaktadır. Hacı adaylarımıza 36 aya kadar var vade ile kredi olanağı sağlamaktadır. Bankanın bu olanakları sağlamak için sunduğu şart ise ilk kez hacca gidiyor olmanız durumunda yapacağınız tüm harcamaların %49 luk kısmını karşılamak olacaktır. Eğer ki daha önce hacca gitmişseniz ikinci ziyaret doğrultusunda veyahut umreye gitmek amacıyla bunu gerçekleştiriyorsanız , yapacak olduğunuz harcamaların %100 ünü karşılamaktadır.
  • Ziraat Bankası : Listede üçüncü sırayı Ziraat bankası alıyor. Ziraat bankası tarafından hac ve umre finansman paketi adı altında 36 ay gibi bir vade süreci ile kredi kullanma olanağı sağlanmaktadır. Başvuru yapabilmek için gerekli olan evraklar firmadan alacağınız proforma faturası , nüfus cüzdanınız ve gelir belgeniz olacaktır. Başvuruyu cep şubeleri ve internet şubelerinden yapamamakla birlikte sadece Ziraat katılım şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz

Umre , Hac Kredisi Çekebilmek İçin Gereken Evraklar ;

  • Gelir belgeniz ve evraklarınız
  • Müftülüğünüzden alacağınız hac ve umre ön kayıt belgeniz
  • Hac firmanızdan alacağınız fatura
  • Ehliyetiniz , Pasaportunuz ve Nüfus cüzdanınız
  • Bankanın gerekli görmesi dahilinde kefil ve belirli birkaç belgede isteyebilmektedir.

Umreye ve Hacca gidebilmeniz için katılım bankalarından sıfır faiz olanakları dahilinde katkı payı alabilme şansına sahipsiniz. Eğer ki bir şüphe dahilinde kredi alıp hacca gidip gitmemek konusunda düşünceliyseniz , bu durumu bankalar ile görüşüp alternatifinizi daha önce bunu yapmış bir bilir kişi ile kullanabilirsiniz. Şüphelerin geneli kredi çekmenin faizinin haram olmasından kaynaklanmaktadır. Fakat bankalar bunu bu durum dahilinde kaldırmaktadır buda durumun değişmesine neden olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*