Girişimcinin Yol Haritası Garanti Bankası

Garanti Yol Haritam ile girişimci gençlere, projelerini hayata geçirmek isteyen ev hanımlarına ve yatırımlarını daha geniş pazarlara yaymak isteyen KOBİ’lere yön vermek isteyen Garanti Bankası  için Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor diyebiliriz. Girişimcinin Yol Haritası Garanti Bankası ile iş hayatı boyunca her aşamada yardımcı araçlar sunuluyor. Detaylar yazımızda…

Yakında tv reklamlarını da göreceğimiz Garanti Bankası’nın bu yepyeni projesi için girişimciler yolharitam.garanti.com.tr adresinden üye olarak, iş kurma aşamasında ve sonrasında ihtiyaç duyacakları her bilgiye ulaşma imkanı yakalayabilirler. Bu proje kapsamında girişimciler için teknik ve stratejik olarak hangi adımları atmaları hakkında yönlendirmeler sağlanıyor.

Grişimcinin yol haritası niteliğinde olan Garanti Yol Haritam da, yeni iş kuran, işini geliştirmek isteyen KOBİ’lere, finansal, teknik, muhasebe ve stratejik anlamda tüm ihtiyaçları için izlenmesi gereken yollar hakkında bilgiler sunuluyor. Bu alanlara yönelik kaynakların erişebilir olmasını sağlayan Garanti Yol Haritam gezintisi şu ana başlıklar altında sunuluyor.

  • Girişim
  • Gelişim
  • Ürün Geliştirme
  • Pazarlama ve Satış
  • Franchise
  • E-Ticaret
  • Dış Ticaret

Haritalara erişmek isteyen KOBİ’ler doldurdukları bilgiler doğrultusunda izlemeleri gereken yol haritasına kavuşacaklar. Her KOBİ için ayrı bir yol haritası belirlenecek ve bu sayede girişimcilerin eksik kaldığı konularda bilgilendirilmesinin de önü açılmış olacak. KOBİ’ler elde ettikleri bilgiler ışığında yol haritasını tamamladıktan sonra iş planı taslağı elde edecekler ve bu taslağı her yerde kullanabilme imkanına sahip olacaklar.

Garanti Yol Haritası hakkında açıklamalarda bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Cemal Onaran şu ifadelere yer verdi; “Girişimcilik ve yenilikçi olmak ekonominin yapı taşlarını oluşturmakta ve girişimcisi fazla olan ülkeler de ekonomik anlamda hızla büyümektedir. Fakat ülkemizde girişimcilerin iş fikirleri yeterli desteği alamamakta ve gelişememektedir. Bu nedenle girişimcilerin projelerini hayata geçirmelerini sağlamak amacı ile bir bilgilendirme platformu oluşturduk. Bu platform Garanti Yol Haritam ve bu sayede girişimciler izlemeleri gereken yol haritasına kavuşma imkanı bulacaklar. Bunun için Garanti müşterisi olma zorunluluğu da yok”

https://www.youtube.com/watch?v=tB0vUPF5lHk

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*