Findeks Kredi Raporu, Kredi Notu Aralığı

Findeks Kredi Raporu, Kredi Notu Aralığı – Kredi kayıt bürosu tarafında projelendirilip uygulanmaya başlayan findeks, müşterilerin bankalarda ki kayıt ve verilerine göre bir banka kredi notu belirlemektedir. Findeks kredi raporu her ay düzenli olarak güncellenmektedir. Findeks kredi raporunu ayda 7,5 TL ödeme yaparak güncelleye bilirsiniz.

Findeks kredi raporu Bu rapor güncellediğinizde mail adresinize ve cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelecektir. Kredi raporunda toplam borçlarınız, ödediğiniz borç miktarları, banka kredi borçları, kredili mevduat hesabı borçları ve banka kredi kartı toplam borçları detaylı şekilde verilmektedir.

Kredi Notu Aralığı

Kredi Notu Aralığı

Kredi Notu Aralığı: Kredi raporunda 1’ den başlayıp 1900’ a kadar giden kredi notu aralığında sizde kendi puanınızı göreceksiniz.

  • Kredi notu 0-799

Çok Riskli – Bu Not aralığında olanlar yasal takibe alınan  veya çok riskli olan bireylerdir. Bu bireylerin bankalardan kredi alma talepleri olumsuz karşılanır. Bir diğer anlamı ile bu bireyler bankalarca kara liste olarak adlandırılan gruptadırlar.

  • Kredi notu 800-1299

Orta Riskli – Bu Not aralığında olan bireyler ise bankalarca Orta riskli müşteri grubunda kabul edilir. Bu şahıslara kredi imkanı sağlanmaz.

  • Kredi notu 1300-1499

Az Riskli Bu Not aralığında olan bireyler bankalarca az riskli müşteri grubunda kabul edilirler. Bu bireylerin bankalara bulundukları kredi talepleri onaylanabilir.

  • Kredi notu 1500-1699

İyi -Bu Not aralığında olan bireyler bankalarca iyi müşteri grubunda değerlendirilir. Kredi taleplerinin onaylanmasında herhangi bir risk görülmez ve bu müşterilere kredi imkanı sağlanır.

  • Kredi notu 1700-1900

Çok iyi -Bu Not aralığında olan bireyler bankalarca olağan müşteri olarak kabul görülen grupta değerlendirilir. Bu bireylerin bankalardan kredi almasında herhangi bir sorun çıkmaz. Bu müşteriler istedikleri miktarda krediyi bankalardan sağlayabilirler.

Findeks kredi raporunda ayrıca kapatılan tüm kredi kartı ve banka kredi kartlarına daire bilgiler de yer almaktadır. Bunun yanı sıra sonuçların grafiklerle sunulduğu bu kredi raporunda sizde ödeme eğrisini grafiklerle görebilirsiniz. Sizi riskli alanlarda veya güvenli noktalarda gösterebilecek bu kredi raporunda aktif olan veya son 5 yıl içerisinde gerçekleştirilen tüm bankacılık borç ve ödeme işlemlerini görebilmeniz mümkündir.

https://www.youtube.com/watch?v=q9w64ejArn0

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*