Findeks kredi Notu 9 bankanın müşterilerin aldığı krediler, kullandıkları kredi kartları ve kullandıkları mevduat hesaplarına göre ortalaması alınıp belirli değerler ile ortaya çıkan 0 - 1900 arasında ki bir değerdir.

Findeks Kredi Notu, Nasıl Hesaplanır

Findeks kredi Notu 9 bankanın müşterilerin aldığı krediler, kullandıkları kredi kartları ve kullandıkları mevduat hesaplarına göre ortalaması alınıp belirli değerler ile ortaya çıkan 0  – 1900 arasında ki bir değerdir.

Findeks Kredi Notu: Banka kredi notu bazı özel değerlendirmeler ile ortaya çıkmaktadır. Findeks bu değerlendirme arasında % 30 oranında bireysel kredi kullanma ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları ile alakalıdır.

Kart ve kredilerinizin ödeme programlarına uyum sağladığınız takdirde banka kredi notunuz yükselecektir. % 25 oranında etki eden kriter banka kredi borçları ve mevcut güncel hesaplardır. Burada toplam borç miktarı toplam borç sayısı arttıkça banka kredi notu düşmektedir.

Aksi durumda ödemeler ile azalan banka kredi borçları ile kredi notu bir hayli yükselecektir. % 20 oranında kredi arayışları etki edecektir. Her kredi başvurusu olumsuz sonuçlanan kredi ve kredi kartı başvuruları banka kredi notu üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olup düşürecektir.

Findeks Kredi notu

% 15 oranında ise kredi kullanım oranı, kredi ve kredi kartı kullanım sıklığı kullanım miktarları ile bireyin yaş meslek ve bankacılık hayatına dair tüm işlemlerin özeti etki etmektedir. Banka kredi notu ile findeks, merkez bankasının hesaplarına en yakın sonucu vermekle birlikte % 100 aynı sonucu vermemektedir.

Zira findeks havuzunda sadece 9 büyük banka bulunmaktadır. Diğer bankalarla olan bankacılık işlemleri

findeks kredi notu hesaplamaları

nda eti etmemektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*