Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi

Ev Hanımlarına Kefilsiz Kredi-Günümüzde acil nakit ihtiyaçlarını karşılamada bankalardan sağlanan krediler önemli bir role sahiptir. Bankaların sağlamış olduğu kolaylıklar ve düşük faiz oranları da günümüzde banka kredilerini cazip hale getirmektedir. Öncesinde kredi kullanımı için uygulanan ağır prosedürler yerini daha uygun koşullara bırakmıştır. Bu noktada önemli olan bir konuda ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar ve koşullarıdır.

 

Ev hanımlar kredi alabilir mi, alabilecekleri kredi miktarı nedir ve gerekli şartlar nelerdir? Bu hususta akla gelen sorulardan bazılarıdır. Banklar arası rekabet kullanıcılar için sundukları ürünler hem banka stratejileri kapsamında sağlanan hem de bankanın müşteri portföyünü genişletme çabaları nedeni ile ortaya çıkmış olan bir üründe ihtiyaç kredisidir. Bankaların sunmuş olduğu uygun faiz oranları, geri ödemede ki taksitlendirme rahatlığı ihtiyaç kredilerini yaygınlaştırmıştır. Geniş bir kitleyi kapsayan çalışmayan ev hanımlarına kefilsiz kredi son zamanlarda öne çıkmıştır.

ev hanımlarına kredi

Bu nedenle bankalar geniş bir kitle ve yoğun müşteri odağı olarak gördükleri ev hanımlarına uygun koşullarla kefilsiz ve gelir belgesi gözetmeksizin kredi ürünlerinin birçoğundan kullanma fırsatı sunmuşlardır. Bunun nedeni bankaların mevcut müşteri kitlesini genişletme ve kaynaklarını uygun koşullarla birçok insana ulaştırarak gelişme gösterme stratejilerini hedeflemeleridir. Yeni koşullar, yeni ürünler ve daha fazla müşteri çekme konularına odaklanan bankalar hep daha fazla müşteriye ulaşmayı hedeflemektedirler. Böylece bireysel müşteri kitlesini genişletmeyi amaçlamaktadırlar. Ev hanımlarına kredi veren bankalar ve şartlarından bahsetmek gerekirse. Bankalar ev hanımlarına kredi vermeden önce birkaç koşul ararlar. Bunlar ev hanımlarının eşlerini maaş bordrosunu göstermesi ya da üzerine her hangi bir tapu bulunuyorsa tapunun ipotek olarak gösterilmesidir. Eşinin aldığı maaş tutarına ve ipotek değerine göre kredi miktarı ve taksitlendirme planını oluşturarak 24 aya varan vadeler uygun miktarlar ile ev hanımlarına kredi kullandırmaktadırlar.

 

Ev hanımlarına kredi sağlayan bankalar genel olarak ihtiyaç kredisi sağlayan bütün bankalardır. Bu noktada ayrıcı özellik bankaların uygun koşullarıdır. Günümüzde ev hanımlarına kefilsiz kredi veren bankalar: Yapı Kredi, İş Bankası, ING Bank, Deniz Bank, TEB, Finans Bank vb.’dir.

 

1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*