En yüksek ve En Düşük Kredi Notu Kaç

En Yüksek Kredi Notu Kaç

Mali güven sağlaması açısından kredi not ortalaması, ödeme alışkanlıklarını gösteren önemli bir göstergedir. Kredi notu ortalaması bulunurken en yüksek ile en düşük arasında sıralı bir not dizini bulunur, bu dizinden kişinin not ortalaması saptanır. En yüksek kredi notu kaç ? biliyor musunuz ?

Kredi notunda elde edilebilecek en yüksek kredi notu puanı 1900 puandır. Bir kişinin kredi kullanımı için gereken ortalama 1500 puan ve üzeridir, bazı bankalar ise 1200 puan ile 1500 puan arasında kalan kredi notuna da kredi verebilmektedir. Sadece kredi notunun yetersiz kaldığını da belirtelim zira bankalar çok önemli kriter olarak kredi notunu görse de kişinin gelir düzeyi, çekmek istediği kredi miktarı ve türü de kredi onay kriterleri açısından önemlidir. Kredi notu az riskli grupta olan kişi 5 bin lira kredi onayı alabilir belki ama 30 bin lira kredi kullanması zorlaşır.

Kredi notunun 1900 olması sadece bankalara güven açısından değil, günümüzde bir çok alanda kullanıldığı için, taksitle cep telefonu veren gsm oparatörleri, ev sahiplerinin bir kaçı, araç kiralama işi yapan şirketler de kredi notuna bakanlar arasında yer alıyor ve bu durumda kredi notunun yüksek olması daha fazla önem arz ediyor.Kredi notu yüksek olan kişilere daha güvenilir gözle bakılıyor ve ev kiralarken de kredi çekerken de daha kolay amacına ulaşmış oluyor. Kredi notunuz düşük ise güvenilir bir iz bırakamayabilirsiniz bu yüzden öncelikle kredi notu nasıl yükseltilir adlı makalemizden yardım alabilirsiniz. En yüksek kredi notu olan 1900 puana erişmeniz için yapmanız gereken ip uçları konusunda bilgileri bulabilirsiniz.

En Düşük Kredi Notu Kaç

Kredi not çizelgesi sıfır ile başlamaktadır ve en düşük kredi notu da dolayısı ile sıfırdır. Sıfır kredi notu genellikle geriye dönük 5 yıl içerisinde hiçbir banka ile çalışma yapmamış, kredi ve kredi kartı gibi işlemlerden geçmemiş kişilerin puanını yansıtır.

En düşük kredi not olan sıfır puana sahip bireylerin kredi kullanması ve kredi kartı alabilmesi maalesef ki çok zordur. Sıfır kredi notuna bankalar, kişi hakkında yeterli fikre sahip olamayacakları için kredi naylarına red cevabı verirler. Kredi notunuz sıfır ise adım adım ve hızlı bir şekilde nasıl yükseltirsiniz ? cevabını buradan bulabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*