Kredi Notu En Hızlı Nasıl Yükseltilir ?

1500 üzeri bir kredi puanına sahipseniz ve kredi talebiniz var ise bankalar tarafından olumlu sonuç alacaksınız demektir. Kredi notunuz 1500 puanın altında ise, kredi çekmeniz zor ama dert etmeyin. Bazı taktikler ile kredi notunuzu çok kıza bir zamanda yükseltmeniz mümkün ! Kredi notu en hızlı nasıl yükseltilir ? İşte size kredi notunuzu yükseltme fırsatı.

borckapatma1Kredi notunuzun düzelmesi ve 1500 puanın üstüne çıkabilmesi için öncelikle bankaların size güvenmesi gerekir. Geçmiş finans işlemleriniz de bazı aksaklıklar oluşmuş ve ödeme konusunda esnek davranmış iseniz bankalar bunu görecek ve size güvenmeyecektir. İlk olarak bankaların güvenini kazanmalısınız. Bunu sağlamak için, öncelikle tüm kredi ve krdi kartı borçlarınızı kapatmalısınız, hiçbir bankada borcunuz bulunmamalı. Kredi notu en hızlı nasıl yükseltilir sorusunun en püf noktası ve cavabı bu maddedir.

kredikarti2

Bir kredi kartı sahibi iseniz, tüm alışverişlerinizde artık nakit yerine bu kartı kullanın. Yakıt, gıda, temizlik, okul vs. tüm giderleriniz için kredi kartınızı kullanın ve hesap kesim tarihinde mutlaka düzenli bir şekilde bu borçlarınızı hemen ödeyin. Kısa zamanda bankalar sizin bu çabanızı görecek ve olumlu olarak puanınız yükselmeye başlayacaktır.

hesaplar3

Bankalarda bulunan ve kullanmadığınız tüm hesapları kapatın. Bankalarda kullanılmayan hesaplar kesinlikle puanınızı düşürür. Ve siz tüm bankalarda kullanılmayan vadeli yada vadesiz hesaplarınızı kapattıktan sonra, 2 ay içerisinde puanınıza olumlu yansıyacaktır.

fatura4

Bankalara olan borçlarınızı kapattınız peki diğerleri ? Tüm ödenmemiş faturalarınızı da acilen kapatmalısınız. Ve size tavsiye; faturalarınızı mutlaka banka hesabınızdan otomatik ödeme talimatı ile ödeyin. Bankalar sizin tüm hareketlerinizi takip edebilirse , güveni o kadar yükselir.

kredi5

Son olarak, sık sık kredi ve kredi kartı gibi başvurularda bulunmayın. Öncelikle puanınızın yükselmesini bekleyin, zaten puanınız iyi bir noktaya geldiğinde bankalar tarafından siz aranırsınız. Her banka kredi notu yüksek müşteri ile çalışmayı ister.

Bu adımları istikrarlı bir şekilde uygulayarak ilerlerseniz 2-3 ay içerisinde puanlarınız da ciddi bir yükselme olacağını görürsünüz. Önemli olan tüm işlemlerinizi artık bankalar üzerinden sağlamanız ( kredi kartı harcamaları, otomatik ödeme talimatlı fatura ödemeleri, vergi ödemeleri, para transferleri gibi ) ve her borcunuzu zamanında ödemeniz. Bu adımları uyguladıktan sonra her bankanın gözde müşteri olacaksınız. Kredi notu en hızlı nasıl yükseltilir maddelerini adım adım uygulayarak çok kısa sürede puanınızı iyileştirme imkanına sahipsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*