Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Eğitim ihtiyaçlarının giderek arttığı bir dönemde eğitim masrafları da oldukça yoruyor. Bu yorucu masraflardan bir nebze kurtulmak istiyorsanız, bankaların yapmış oldukları çeşitli eğitim kredileri kampanyalarından faydalanabilirsiniz. Çocuğunu özel okulda okutmak isteyen ya da yüksek lisansını yurtdışında yapmasını isteyen aileler, ihtiyaç kredilerinden daha uygun faiz ve daha yüksek vadelerle bu hayallerine kavuşabilirler. Eğitim kredisi için ne gibi şartlar aranmakta ve eğitim kredisi veren bankalar hangileri ?

Anayasaya göre her bireyin hakkıdır eğitim hakkı. İlk okuldan başlayan ve yüksek lisansa kadar uzanan bu dönemde ise aileleri bütçe anlamında biraz zorlar. Okulların açılması demek, kayıt masrafı, kırtasiye masrafı, yurt masrafı gibi aile bütçesinin daha fazla paraya ihtiyaç duyması anlamına gelmekte. Hal böyle olunca çoğu aile bireyi çareyi ihtiyaç kredisi çekmekte bulur ama bunun için eğitim kredisi veren bankalar mevcut.

Ayrıca, üniversite öğrencileri için de eğitim kredisi veren bankalar, kredi kartı imkanıda sunmakta. Bu kartlardan edinmek için ailenizden birinin kefil olarak başvuruda bulunması yeterli. Yine aynı koşullarda kredi çekme imkanınızda var, ailenizden birinin maaş belgesi yeterli. Gerek üniversite sırasında barınma ve yemek içme gibi giderlerin karşılanması için gerekse dershane giderleri için eğitim kredisi çekilebilir. Eğitim kredisi imkanından yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak yeterli.

Genelde çoğu banka eğitim kredisi olanakları sunmakta. Eğitim kredisi veren bankalar kredi imkanından yararlanmak isteyen ailelere ve öğrencilere, farklı koşullar, farklı kampanyalar ve faiz oranları sunmakta. Eğitim kredisi almadan önce bu bankalar ve faiz oranları ile ilgili detaylı bilgiler, bankaların istediği evraklar ve vadeler aşağıda incelenmiş olup bilginize sunulmuştur.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

36 aya kadar vade seçenekleri sunan Ziraat Bankası, ders çalışmak sizden krediniz bizden sloganı ile, eğitim giderleriniz için uygun faiz oranları ile eğitim kredisi veren bankalardan. Krediye sadece Ziraat Bankası şubelerinden başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Ziraat Bankası eğitim öğretim kredisi için sizden istenen belgeler ise; başvuru formu, kimlik belgesi, gelir belgesi, eğitime ilişkin öğrenci belgesi, eğitime ilişkin faturalar dökümü.

Ziraat Bankası eğitim için kredisinin faiz oranı %1,58. Örneğin 10.000 TL çekmek ve 36 ay vade yapmak istediğinizde aylık taksitler 385 TL oluyor.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi

Gerek yurt içi eğitim giderleriniz gerekse yurt dışı eğitim giderleriniz için Yapı Kredi 50.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunuyor. 36 aya kadar da vade seçenekleri sunan Yapı Kredi Eğitim için Kredisine başvurusu için şubelerden yada Kredi şimdi platformundan bilgi faydalanabilirsiniz Faiz oranları değişkenlik gösterdiği için faiz oranları başvuru sırasında belli oluyor.

Yapı Kredi öğrenci kredisi kullanmanız için sizden istenen belgeler ise; son 2 aya ait güncel gelir belgesi, kimlik belgesi fotokopisi, son 3 aya ait fatura örnekleri, öğrenci kayıt belgesi, okuldan alınan ve eğitim masraflarını gösteren belge ve ayrıca yurt dışı eğitim için başvuruluyorsa bunlara ek olarak öğrenci vizesi.

İş Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitim masraflarının tamamını kapsayan eğitim kredilerinden faydalanmak için başvurabileceğiniz diğer bankalardan bir tanesi de Türkiye İş Bankası. İş Bankası öğrenci kredisi için bankanın şubelerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Öğrenci kayıt belgesi ve okul masraflarını gösterir belge ile kredi tutarınızı okul hesabınıza aktarabileceğiniz gibi fatura karşılığında nakit olarak da alabilirsiniz.

İş Bankası Eğitim ve öğrenciler için olan Kredisi için faiz oranları:

Masraf Faiz Oranı
Faiz Oranı (1-12 ay 3.000 TL-50.000 TL) 1.23%
Tahsis Ücreti 0.5%
Yıllık Maliyet Oranı 20.4197%

 

Garanti Bankası Eğitim Kredisi

Garanti bankası tüm özel okullar için hazırlamış olduğu ve cazip faiz oranları ile paylaştığı eğitim kredisinde 100.000 TL’ye kadar kredi fırsatı sunuyor. Garanti Bankası öğretim kredisi ile dilerseniz okul taksitlerinizi ödeyebilir dilerseniz eğitim masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Başvuru ve detaylı bilgi için Garanti internet şubesi, mobil uygulama ve şubelerden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bankası kredisi örnek ödeme tablosu:

Kredi

(TL)

Faiz (%) Vade Taksit (TL) Tahsis Ücreti(TL) Masraflar toplamı (TL)
10.000 1,47 36 ay 377,61 50 175,00
15.000 1,41 36 ay 559,78 75 225,00
20.000 1,39 36 ay 743,43 100 300,00

 

Vakıfbank Öğrenim Kredisi

vakifbankegitim

İlk öğretimden lise son sınıfa kadar eğitim veren devlet okulları, özel okullar ve diğer Milli Eğitim onaylı eğitim ve öğretim hizmeti veren kuruluşların, öğrenci velilerine ve üniversite öğrencilerine özel, 12 aya kadar vadeli 40.000 TL limitli Vakıfbank öğrenim kredisi .

Vakıfbank eğitim kredisi faiz maliyet tablosu

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı (Aylık) Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti*
40.000.- TL 12 AY %1,27 3.672,69.-TL 200,00.-TL

Odeabank Eğitim Kredisi

Odeabank’dan 60 ay vadeli eğitime destek kredisi. Her türlü eğitim ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanabileceğiniz Odeabank eğitim öğrenci kredisi ile bütçenizi yormadan özel okul veya üniversite ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Odeabank eğitim kredisinden faydalanmak için okulun banka hesap bilgilerinin bulunduğu fatura veya okuldan aldığınız bir belge yeterli. Odeabank Yazı Örneği İçin Tıklayınız

Odebank eğitim kredisinin örnek maliyet tablosu

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti
20.000 TL 36 ay %1,55 767 TL 105 TL

 

Şekerbank Eğitim Kredisi

sekerbankegitim-kredisi

Tüm Şekerbank şubelerinden başvurabileceğiniz Şekerbank eğitim kredisi ile 36 aya kadar olan vadelerle kredi kullanabilir çocuğunuzun eğitim masraflarını rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Şekerbank eğitim kredisi maliyet tablosu ( örnek )

Kredi Tutarı (TL) Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı (Net) Aylık Taksit Tutarı (TL) *Toplam Ücret (TL)
10.000 36 1,48% 378,35 52,50
30.000 36 1,50% 1.139,51 157,50

 

İNG Bank Eğitim Öğretim Kredisi

İNG bankası tüm öğrenci velilerine veya gelirli olan öğrencilere özel, 36 aya kadar vadelerle 50.000 TL’ye kadar İNG bank öğrenci kredisi fırsatı sunuyor. Kredide faiz oranı %1,64 olurken kredi tahsis ücreti olarak kredi tutarının %0,5 ‘i alınıyor. Başvuru için ise internet şubesinden form doldurmanız yeterli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*