E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle vadeli mevduat hesaplarında ki faiz oranlarını daha sonra e-vadeli mevduat faiz oranlarını karşılaştırmak ile yazımıza başlayalım. Genel olarak bankalara baktığımızda TL cinsinden mevduat hesaplarına vermiş oldukları faiz oranları %2 – %8 arasında değişkenlik göstermekte.

Örneğin; yatıralacak olan paranın miktarına göre de değişkenlik gösteren faiz oranları Akbank’da %2 ila %4,60 arasında , Altarnatifbank’da %1,75 ve %5,75 arasında, Anadolubank’da %6,50 ile %7,75 arasında , Vakıfbank’da %3 ile %4,50 arasında ve diğer bankalarda hemen aynı rakamlarda değişkenlik göstermekte. Oysa e-vadeli mevduat hesabına baktığımız faiz oranlarının %13’lere kadar çıktığı görülmekte. Bu durum karşısında müşteriler e-vadeli mevduat hesabı açtırarak daha fazla faiz kazanma yolunu seçmektedirler. Peki; E-Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

E-Vadeli hesap açtırmak bankaların kendi kriterleri doğrultusunda değişkenlik gösterse de izlenecek yıol haritası genelde aynı. Şimdi size nasıl bir yol izleyerek e-mevduat hesabı açtırabileceğinizden bahsetmek istiyoruz.

Öncelikle hangi bankadan e-mevduat hesabı açtırmak istiyor iseniz karar vermeli ve o bankanın müşteri portföyünde bulunmalısınız. Eğer çalışmış olduğunuz hazırda bir banka var ise e-vadeli hesap açtırmak için internet bankacılığı şifrenizi bilmeniz yeterli. Mobil bankacılık olarak da tabir edilen internet şubesine şifreniz ve banka müşteri numaranız ile birlikte giriş yaptıktan sonra, hesaplar adımını takip ederek yeni hesap açılışı yapmanız gerekiyor. Bu noktada çıkan yönergelerden e-vadeli hesap açılışı seçeneğini tıklayarak dakikalar içerisinde e-vadeli hesabınız açılmış oluyor. Yine bu adımları uygulamak için gereken internet bankacılığı şifresi için ise bankanız ile irtibata geçmeniz ve gerekli formları doldurarak internet erişimine izin vermeniz gerekli.

E-mevduat hesabı açtırmak gibi hesabınızı kapatmak istediğinizde de yine aynı şekilde internet bankacılığı sayesinde yapabilir ve paranızı mevcut başka hesaba aktararak e-vadeli hesabınızı kapatabilirsiniz.

E-Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Her zaman sürekli güncellenen faiz oranları bankaların resmi web sitelerinde mevcut fakat şu an için güncel listeye aşağıdan ulaşabilir ve sonrası için de fikir edinebilirsiniz.

e-vadeli-hesap-faiz-oranlari

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*