Denizbank Konut Kredisi

Konut Kredisi Nedir?

Konut alımı için gerekli olan finansal desteğin banka aracılığıyla sağlanmasına konut kredisi denilmektedir. Bankalar müşterilerinin, konut alabilmesi için konut ekspertiz değerinde konut kredisi vererek, konut almaları sağlanmaktadır.

Konut kredisinin alınabilmesi için her bankanın belli şartları bulunmaktadır. Bu şartlar yerine getirildiği taktirde konut kredisi alınabilir.

Deniz Bank Konut Kredisi

Deniz Bank konut kredisi veren bankalar arasında bulunmaktadır. Sunduğu fırsatlar ve düşük faiz oranlarıyla müşterilerini ev sahibi yapan Deniz Bank; müşterilerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Deniz Bank Mortage kredisi için sabit faiz imkanı tanımaktadır. Değişken faizli olmaması sebebiyle krediyi aldığınız anda ödeme yapacağınız tutarı da bilirsiniz. Bu hem sizin kredinin ne kadar avantajlı olduğunu anlamanızda fayda sağlayacaktır.

Deniz Bank mortage kredisinde vade seçeneği 25 yıla kadar sürmektedir. Vade seçenekleri esnektir. Müşteri tarafından belli oranlarda düşürülebilmektedir. En uzun vade seçeneğiyse 25 yıl sürmektedir. Deniz Bank konut kredisi ile konut ekspertiz değerinin tamamı banka tarafından karşılanamaz. Banka konut kredisi verirken konut ekspertiz değerinin minimum %20’sinin müşteri tarafından karşılanması şartı koşmaktadır. %20’sinin müşteri tarafından karşılanamaması halinde, konut kredisi alınmasına da imkan bulunmamaktadır.

Deniz Bank konut kredisi için 100.000 tl değerinde kredi imkanı tanımaktadır. Farklı ve değişken seçeneklerine göre faiz uygulaması yapılmaktadır. Şayet geri ödeme 0 – 24 ay arasında yapılacaksa uygulanacak faiz oranı %0,91 olmalıdır. Eğer ki uygulanacak geri ödeme vadesi 25 – 36 ay arası olacaksa uygulanacak faiz oranı %0,97 olacaktır. Vadelendirme seçeneği olarak 37 – 60 ay seçilecekse %1,01 oranında faiz işlenecektir. Şayet vade seçeneği olarak 61 – 120 ay seçilmişse %1,19 oranında krediye faiz işlemesi yapılacaktır. 121 – 300 ay arasında vade seçeneği uygulanacaksa faiz oranı olarak da %1,19 uygulama yapılacaktır.

denizbank-konut-kredisi-faiz-oranlari

Deniz Bank Mortage Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Deniz Bank mortage kredisi başvurusu yapmak için şubeye başvuru yapabileceğiniz gibi internet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için Deniz Bank web sitesine giriş yaparak kredi başvurusu yap denilmelidir.

Kredi başvurusu yapılırken kişisel bilgi olarak TC kimlik numarası ve telefon numarası girişi yapılmalıdır. Daha sonra telefon numaranıza bir onay kodu gelecektir. Onay kodu ile kredi başvurunuzu onaylamanız halinde talep ettiğiniz kredi miktarını girerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvuru yanıtınız 24 saat içinde cep telefonunuza mesaj olarak iletilecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*