Darbe’den sonra Yatırımımı nasıl değerlendirmeliyim?

Darbe’den sonra Yatırımımı nasıl değerlendirmeliyim -Türkiye Cumhuriyeti 15 Temmuz gecesi bir darbe girişimi ile karşılaştı. Bu girişim sonrası piyasalar beklenmedik şekilde hareketlendi, Borsa düşerken dolar, Altın yükseldi. Darbe’den sonra borsa’da hisse senedine sahip olan kişiler zararla uyandı, düşük fiyatla satmak isteyen kişilerle birlikte daha da düştü…

Peki ne yapmak lazım, şuan zarardayım (Ben dahil) Öncelikle Darbe girişiminin başarısız olması etkinin azalmasına neden olmuştur. Allah muhafaza şer odaklarının planları tutsaydı şuan can güvenliğimiz bile tehlikede olurdu.  Darbenin başarısız olması nedeniyle şer odakları hedeflerine ulaşamadı, zaten darbeciler paralarını dövize yatırmışlardı, darbenin olacağını bilen herkes döviz almış. Darbe girişiminin başarısız olması ile borsa azda olsa etkilendi. Ancak kısa sürede toplanacağına eminim, Avrupa ve ABD kredi derecelendirme kuruluşları Türkiye’yi ekonomik krize sokmak için Türkiye’nin kredi notunu çöpe attı. Bu demek oluyor ki Türkiye’de yatırım yapmayın, Türkiye riskli bir ülkedir. Bu şekilde yabancı yatırımcılar kaçmaya başlar, yatırım yapmak isteyenler de kredi notu çöp olan bir ülkede yatırım yapmak istemez. Bu kredi derecelendirme kuruluşları hiç bir veriye dayanmadan bu şekilde karar verdiğini hatırlatır amaç Türkiye’yi ekonomik krize sokarak iç karışıklık çıkarmaktır.

Ancak bu planları da başarılı olmayacaktır. Türkiye’nin Rusya ile arasının bozulduğu zaman Rusya Türkiye’ye ambargo uygulamaya başlamış Ancak Türkiye’nin düşmesini istemeyem Müslaman Ülkeler, Arap ülkeler olan Suudi Arabistan ve Katar Türkiye’nin mallarını alarak bu krizden etkilenmemesini sağlamıştır. Bugün yine aynı şekilde yüzümüzü döndüğümüz avrupa bize sırtını dönmüş, Ancak Arap ülkeleri aynı şekilde bize tekrar dostluklarını Ümmetçiliği hatırlatmıştır.  Haber7 kaynaklarına göre,

Suudi Arabistan ve Katar kaynakları, önümüzdeki 6 aylık süreçte Arap ülkelerinden Türkiye’ye 250 milyar dolarlık akış sağlayacak.

Arapların Türkiye’ye yıllardır destek vermesinden dolayı Türkiye sürekli büyümekte, Ekonomi büyümekte, ve istikrar artmaktadır. Darbeden sonra Katarlılar,

çekinmeden Türkiye’ye gelen Katarlı yatırımcıların, bir haftalık bıraktıkları bilançonun ise yaklaşık 4 milyar dolar olduğu belirtiliyor.

Aynı şekilde Suudi yatırımcılarda gelmektedir. Avrupa ABD varsın keyfi olarak Kredi Notumuzu çöpe atsın ve biz onları hesaba almadan Büyümeye devam edelim. Bu ülkeyi kolay bulmadık, Bu huzur kolay bir şekilde sağlanmıyor, Bu ülkede huzuru hiç kimse kaybetmek istemez. Başta dediğim gibi  eğer darbe başarılı olsaydı şuan can güvenliğimiz bile tehlikede olurdu, cana geleceğine mala gelsin, Ki bu 250 Milyar dolarlık yatırım sonrasında Türkiye’nin ekonomisi şahlanacak, ve Bu düşüş alım fırsatı yarattığını da ifade etmeliyiz. Yükleneceğini bildiğiniz veya şuan bulunduğunuz hisse senedine yeni alımlar yapabilir hem maliyeti düşürebilir hemde gelecek için düşük bir fiyattan alım yapmış olursunuz.

Not:Bu yazı teknik grafiklere, uzmanların yorumlarına göre hazırlanmamış tamamen kendi yorumlarıma ve başka yerde bulamayacağınız bir yazıdır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*