Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?-Bilindiği gibi Cuma günü bankaların kapanış günü olduğundan dolayı bir çok işlem ağır işliyor. Bunların başında ise EFT işlemleri gelmektedir. İş yoğunluğu nedeniyle cuma günü yapığını EFT işlemlerinizde biraz sıkıntı yaşabilirsiniz.

Bankaların EFT Saatlerine baktığımızda genellikle 08:30’dan itibaren EFT işlemlerini başlatırlar, bazı bankalar da 09:00’da başlatır bu önemli değil aslında, EFT ne zaman hesaba geçer sorusuna bakmak gerekiyor.  Normal işleyişteki bir bankadan yapılan EFT bir kaç dakika içerisinde karşı hesaba geçer.

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer– Ancak Cuma günü yapılan EFT işlemlerinde bu süre çok uzayabilir, bazen yarım saate kadar bulabilir, öncelikle yapmanız gereken bankaların EFT saatlerine bakmanız ve çalıştığınız bankanın EFT işlemlerine göre işleminizi yapmanız gerekmektedir.

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?Eğer hesabınız müsaitse ve EFT saatleri içerisinde yaptıysanız karşı tarafa 5-10 dakika içerisinde geçer. EFT saatlerini geçtiyseniz genellikle bankalar 17:30’dan sonra yapılan bütün EFT işlemlerini bir sonra ki iş gününe kadar bırakıyorlar.

Yani Cuma günü EFT işlerimizini EFT saatleri dışında yaptıysanız EFT’niz Pazartesi hesaba geçer, tabi pazartesi resmi tatil değilse, eğer resmi tatil ise de salı gününe kalır, Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir nokta para hesabınızdan çıkmaz hesabınızda kalır, EFT ne zaman gerçekleşirse hesabınızdan eksilir, bunun için hesabınızın müsait olmasına dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Peki Hafta sonu EFT nasıl yapılır? Resmi olarak hafta sonu EFT yapılamaz sadece havale yapılır aynı bankadaki hesaplar arasında, ancak sizin bir ödemeniz var ve hafta sonu EFT işlemini yapmanız gerekmektedir. bunun için de karşı tarafın bankasında hesabı ve hesabında parası olan birini bulmanız lazım yani size bir aracı kişi bulacaksınız, A bankasında A bankası aracı kişiye havale yapacaksınız, aracı kişide belli bir komisyon karşılığında B bankasında adama B bankası hesabından havale yapabilir, bunu nerede yapabilirim diye sorarsanız internet artık çok gelişti kişiler artık zamandan büyük tasarruflar yapmakta ve zaman eşittir para durumunda internette bir çok forumda aracı olarak çalışan kişilere rastlayabilirsiniz, dikkat etmeniz gereken aracı kişinin güvenilir ticaret puanın yüksek olmasıdır.

 

Cuma Günü Yapılan EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*