Çok Borcum Var Nasıl Kurtulurum Derdinin Anahtarı

Herkesin dar boğazda olduğu ve çok borçlu olduğu anları olabilir, zengin de olsanız fakir de olsanız borçlarınızın dağ gibi olduğu bir an gelir çatar. Borçlardan kurtulmaya çalıştıkça bakarsınız ki daha çok borç birikmiş arkanızda. Çok Borcum Var Nasıl Kurtulurum Derdinin Anahtarı bu yazımızda kaleme alındı. Bazı denenmiş ve başarı ile sonuçlanmış metotları sizler için derledik.

Özellikle eski nesil insanı borçtan korkan ve hiç borcum olmasın param da olmasın mantığını taşıyan insanlardı. Şimdi ise kredi kartı ve kredi gibi ürünlerin kullanım açısından yaygınlaşması ve kolay elde edilebilir olması, herkeste maalesef borç sıkıntısını doğurmaktadır. Borçluluk hissi sadece maddi anlamda değil psikolojik anlamda da insanları olumsuz etkiler. Hayat şartlarının ağırlaşması ve lüx tüketimin de yaygınlaşması ile, kredi kartı limitleri gelir durumuna bakmaksızın aşılmakta sonrasında ise ödenemeyecek durumlara geldiğinde, borçtan kurtulma yolları aranmaktadır. Bu kişisel anlamda sorun olsa da aslında devrin oluşturduğu ve devre ayak uydurmanın verdiği bir sıkıntıdır aslında. Önceden ihtiyaç listesinde olmayıp zenginlik göstergesi olan ürünler artık her evde kendini göstermektedir. Sizde bu yüzyıla ayak uydurmuş olanlardan ve gelirden çok gider yapanlardan iseniz, borçlarınız sizi bunaltmış ise neler yapabileceğinizi gözden geçirmenizde fayda var.

Öncelikle borç yapmanın çok kolay ama ödemenin ise o derece hızlı ve kolay olmadığını, sabır gerektiren bir iş olduğunu bilmelisiniz. Bu arada zaman geçtikçe kredi veya kredi kartı borçlarına yansıtılan faizler de maalesef can sıkıntısının artacağı bir süreç yaşatır. Borçlarınızdan kurtulmanın yolları nelerdir? sorusundan önce, bu aşamada acilen bu kararı almış olmanız ve artık bu çizgide hareket etmeniz gerektiğinin bilincine varmalısınız. Ne kadar erken karar verip borçlarınızdan kurtulursanız o kadar az faiz ödemiş olursunuz.

TÜKETİME DUR DEMENİN ZAMANI GELDİ !

Keyfi Harcamalardan Kaçının

Karar verdiniz ve artık acilen borçlarınızdan kurtulmanız gerektiğini anladınız. İlk etap da yapmanız gereken basit olduğu kadar sabır gerektiren bir eylem; para harcamaktan vazgeçmek. Kredi kullanmış iseniz ve bu nedenle borç sıkıntısı yaşıyorsanız hayatınızda ki harcamalara bakın ve “olmasa da olur” dediğiniz ne varsa hepsinden vazgeçin. Örneğin; işe araba ile mi gidiyorsunuz bir müddet toplu taşıma araçlarını kullanın. Yada cep telefonu faturanız daha da aşağı çekilebilir. Abonesi olduğunuz bir platformdan vazgeçilebilir. Eğer her gün dışarıda yemek yiyorsanız bu öğünlerden vazgeçebilirsiniz. Bunun gibi bir çok keyfi harcamalardan vazgeçerseniz bu hem ilerde size alışkanlık olacak ve daha fazla para biriktirmenizi sağlayacak hem de borçlarınızdan bir an önce kurtulmanıza vesile olacaktır.

Kredi Kartı Kullanımına Ara Verin

Eğer bir kredi kartı kullanıyorsanız bir müddet kullanmayabilirsiniz. Unutmayın ki, kredi kartı boşuna denilen bir çok ürünü size aldırır. O nedenle kredi kartı kullanımınızı bir müddet askıya almanızda gerçekten büyük fayda var.

Borç Başka Bir Borç İle Kapatılamaz

Kesinlikle ve kesinlikle borçlarınızı kapatmak için tekrar bir borç yapmayınız. Bu hem daha fazla faiz ödemenize neden olacaktır hem de borçlarınız gün geçtikçe daha çok artacaktır. Siz psikolojik olarak yine kredi çeker kapatırım hayali ile lüzumsuz harcamalara devam edecek ve sonrasında daha büyük borçlar ile karşı karşıya kalacaksınız. Borçlarınızdan kurtulmanın yolları başka bir borç edinmek değildir. Bu; yazımızın altın kuralı. Gelirinize göre bir ödeme planı oluşturmalı ve hareketlerinizi gelirinize göre yapmalısınız. Daha fazla borç yapmak özellikle kredi notunuzu da düşüreceği için ileride kredi kullanma riskinizi de tehlikeye sokmuş olursunuz.

Borç Yapılandırma Yapmayı Deneyin

Kredi veya kredi kartı borçlarınızı, bankanız ile görüşerek ödeyemeyeceğinizi ve daha aşağı seviyelere çekilip taksitlendirilmesini isteyin, bankalar bu taleplere genelde olumlu yaklaşırlar. Borç yapılandırma hakkında ki yazımızı okuyabilirsiniz.

Mutlaka Bir Ek İş Düşünün

Teknolojinin gelişmesi internetten iş fırsatlarını da beraberinde getirmiştir. Size göre bir iş mevcut ise internetten de kazanç sağlayabilirsiniz. Makale yazarlığı, e-ticaret, e-pazarlama gibi internet ortamından para kazanmanız mümkün. Eğer internet ile çok aranız yok ise, evde iş alabilir veya gece vardiyası elemanı alan yerlere başvuruda bulunabilirsiniz. Bunlar size sadece birkaç örnek oluşturması açısından fikirdir, elinizde ki yetenekleri keşfetmenizi sağlaması açısından yo gösterici niteliktedir. Unutmayın k, Çok Borcum Var Nasıl Kurtulurum Derdinin Anahtarı yine Siz’siniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*