Çiftçilere Verilen Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Çiftçilere Verilen Büyükbaş Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası tarafından çiftçilere verilen ve  ülkemizdeki büyükbaş hayvancılık yapmak isteyen, hayvan çiftliği kurmak isteyen çiftçilerimize Büyükbaş Hayvancılık Kredisi verilmektedir. Ülkemizdeki çiftçilere teşvik etmek amaçlı devletimiz tarafından verilmekte olan bu teşvik kredilerinin kimlere nasıl verildiği konusunda sizleri bilgilendireceğiz.

KOSGEB her alanda kredi vermesine karşın büyükbaş hayvancılık kapsamında henüz bir kredi olanağı sunmasa da yine de bu alan için vermiş olduğu çeşitli kredi türleri bulunmaktadır. Bu alanda devlet tarafından bize sağlanan bu imkanları genel olarak zaten devlet bankaları vermektedir. Bu desteğin büyük bir kısmını da Ziraat Bankası vermektedir. Bu alanda Ziraat Bankasının vermiş olduğu kredi çeşitleri şunlardır;

 • Damızlık süt sığırcılığı
 • Damızlık etçi sığır yetiştiriciliği
 • Büyükbaş besicilik finansmanı
 • Büyükbaş süt hayvancılığı
 • Damızlık düve yetiştiriciliği

Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi

Ziraat bankası tarafından verilmekte olan damızlık süt sığırcılığı kredisini nerelerde kullanabileceğiniz aşağıda belirtilmiştir.

 • Alınacak olan damızlığın ilk kez doğumunu yapmış olması veya ilk yavrusunu doğurmaya hazırlanması gerekmektedir.
 • Alınacak damızlık süt sığırcılığı kredisini barınak yapmakta veya barınak tadilatında kullanabilirsiniz.
 • Almak istediğiniz damızlık süt sığırcılığı kredisini yem hazırlama ünitesi almak içinde kullanabilirsiniz.
 • Bu krediyi süt sağım ünitesi ya da süt soğutma tankını almak için kullanmanızda mümkündür.
 • Almak için başvuruda bulunduğunuz damızlık süt sığırcılığı kredisini gübre yönetimi için altyapı ya da ekipman almak içinde kullanabilmeniz için olanak sağlanmıştır.
 • Alacağınız krediyi balya makinesi veyahut çayır biçme makinesi alımı içinde kullanabilirsiniz.
 • Bu sektöre yapacağınız her türlü gider için bu krediyi kullanmanızda sakınca yoktur.

Sizlerde bu kapsamda Ziraat Bankasının sizlere sunmakta olduğu büyükbaş hayvancılık kredisinden yararlanmak istiyorsanız hemen en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederekten ve dahilinde yetkili kişilerden bilgiler alaraktan, Damızlık Süt Sığırcılığı kredisinden yararlanma şansını elde edebilirsiniz.

Damızlık Etçi Sığırcılığı Kredisi

Damızlık etçi sığırcılığı kredisi almak isteyen çiftçilere Ziraat Bankası belli başlı ırklarda olan hayvanlara 10 başın üzerinde olmak şartı ile iş kuracaklar ise bu işletme için krediyi vermektedir. Büyükbaş hayvan besiciliğine oldukça önem veren Ziraat Bankası besicilik kredisi kapsamında çiftçilerimize yardımcı olmaktadır. İçlerinde mandada olan 10 baş üzeri hayvancılık işletmeciliği için bir yatırım yapmayı planlayan çiftçilerimiz için Ziraat Bankası bu kapsamda oldukça esnek davranmaktadır.  Sizlerde bu kapsamda Ziraat Bankasının sizlere sunmakta olduğu büyükbaş hayvancılık kredisinden yararlanmak istiyorsanız hemen en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederekten ve dahilinde yetkili kişilerden bilgiler alaraktan, Damızlık Etçi Sığırlığı kredisinden yararlanma şansını elde edebilirsiniz.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Kredisi

Damızlık düve yetiştiriciliği kredisi, damızlık düve yetiştiriciliği yapmakta olan, büyükbaş hayvancılık işletmelerinin kurulması ve ülkemizin gereksinimi olan damızlık gebe düvelerin yurt içinde karşılanması, et ve süt üretimi adına verimliliğin artması, sermayenin ülke içinde dönüşüm sağlaması ile ilgili yatırımların desteklenmesine dair verilmekte olan kredi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Damızlık düve yetiştiriciliği için İnşaat, hayvan alımı ve alet ile ekipman alımı adına devletimiz %50 hibe orası sunmaktadır. Alınacak olan hibe Ziraat Bankasından alınacaktır. Sizlerde bu kapsamda Ziraat Bankasının sizlere sunmakta olduğu büyükbaş hayvancılık kredisinden yararlanmak istiyorsanız hemen en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederekten ve dahilinde yetkili kişilerden bilgiler alaraktan, Damızlık Etçi Sığırlığı kredisinden yararlanma şansını elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*