Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2017

Çağımızda internetin daha kolay ve uygun fiyatlara çekilmesi ile birlikte neredeyse herkes akıllı telefon kullanmakta ve tüm işlemlerini de bu telefonlardan yapmakta. Bazı kesimlerde iş için de ayrıca cep telefonuna ihtiyaç olduğu için 2 cep telefonu lazım olduğu da görünmektedir. Fakat özellikle iş için kullanılan gerek sunum gerekse her tür veriye anında ulaşmak için genelde yüksek modelli cep telefonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu da fiyatlaın daha yüksek olması anlamına gelmekte bu aşamada da akla ilk olarak kredi ile cep telefonu almak fikri doğmaktadır. Son çıkan ve  BDDK tarafından düzenlenen yasa ile birlikte kredi kartı ile cep telefonu taksitlendirmeler kalkmış bu nedenle de kredi ile cep telefonu satışları popülerlik kazanmıştır. Bu yazımızda sizlere yardımcı olmak amacı ile Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2017 konusunu ele alacağız.

Cep Telefonu Kredisi Hangi Bankalarda Mevcut

Bankaların kredi paketlerine baktığımızda tabi ki cep telefonu kredisi başlığı altında bir krediye rastlamak mümkün değil çünkü genelde ihtiyaç kredisi olarak lanse edilen bir üründen bahsediyoruz. Cep telefonu kredisi veren bankalar özellikle takip edilen ve tüketici tarafından araştırılan bir konu. Özellikle fiyatı 3000 TL ve üzeri cep telefonu modellerine her tüketicinin nakit para vererek sahip olamayacağı aşikar. Bu durumda cep telefonu kredisi veren bankalar aracılığı ile kredi çekilerek taksitle cep telefonuna sahip olmak en mantıklısı. Kredi ile cep telefonu almadan önce mutlaka bankaların faiz oranları karşılaştırılmalı ve bu doğrultuda en uygun olan banka seçilmelidir. Faiz oranlarının belirlenmesinde kişiye özel bir rakam da çıkabilir. Bu kredi notunuza bağlı bir rakamdır ve kredi notunuz yüksek ise daha avantajlı bir faiz oranı ile cep telefonu kredisi çekebilirsiniz. Vade seçenekleri ise genelde 9-12 ay olmakla birlikte bazı bankalarda 6 ay olduğu da görülmektedir.

Sizler için bir araştırma yaptık ve hangi banka size cep telefonu kredisi imkanı sunuyor ve hangi şartlar da bu krediyi açıklamış araştırdık. İşte Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2017 güncel listesi:

  • Akbank : 12 ay vade seçeneği ile %1,39 faiz oranı ile cep telefonunuz için kredi kullanabileceğiniz Akbank’tan örneğin 2000 TL değerinde bir cep telefonu için kredi kullanmak istediğinizde geri ödemeniz 2.230 TL ve taksit tutarlarınız 186 TL olarak hesaplanmaktadır.
  • QNB Finansbank : Bankanın sağlamış olduğu kredide faiz oranı %1,44 olup yine Akbank’da ki gibi 12 aya kadar vadelendirme imkanı sunulmuş. Geri ödeme planı ise hemen hemen Akbank kredisi gibi çıkmakta.
  • TEB: Türkiye Ekonomi Bankası ise %1,30 faiz oranı ile cazip olan bankalar arasında yer almakta.
  • Vakıfbank: Cep telefonu kredisi veren bankalar arasında en cazip faiz oranı Vakıfbank’ta olup %1,25 oranında 12 aya kadar vade imkanı ile sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi başvurusu yarak sizde bu banka sayesinde istediğiniz telefona kavuşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*