Balıkçı Kredisi Veren Bankalar 2017

Balıkçı Kredisi Veren Bankalar 2017-Günümüz finans sektöründe ve işlerde bütün işler zorlaşmış, İşletmeler başarılı olmak için finansman ihtiyaçları duymaktadır. İşletmelerin Finansman ihtiyaçlarını gidermesiyle işler rayına oturarak işletmeler ayakta durabilir, 2017 yılına Dünya’nın her yerinde savaş olması mültecilerin her yerde olması işleri zorlaştırıyor hayata her gün daha da zorlaşmaktadır.  Türkiye jeopolitik konumu itibari ile 3 tarafı denizlerle çevrili ve bu nedenle Balıkçılık meslek olarak geniş bir kitleye sahip, Türkiye’de balıkçılık mesleğini icra eden toplam 33 bin kişi bulunmaktadır.

Özellikle avlanma yasağının başlaması ile Balıkçılık mesleği icra edilen illerimize diğer illerden işçi akımına uğruyor. Balık sezonunun açılmasıyla Balıkçılar eskiyen ağlarını yenilemek, tekne bakım onarımlarını yapmak için finansman ihtiyacına gerek duyuyorlar. 33 kişi tarafından yapılan balıkçılık mesleği Bankaların dikkatini çekmiş ve oluşan taleplere göre Bankalar Balıkçı kredisi vermektedir. Her yıl Bankaların balıkçı kredi tarifleri bu yılda sürecek olur, Balıkçı kredisi 2017 yılında tekrardan aktif olacak, bankaların en uygun krediyi vermek için birbirleri ile uğraşacak, Balıkçılık mesleğini yapan kişiler ise en uygun krediyi bulmak için bütün bankaları aramaları gerekmektedir.

Banklar artan taleplerden dolayı yeni Pazarlar oluşturmuş, Bankalar tarafından tarım kredileri, Üretim kredileri gibi kampanyalar yaparak taleplere arz etmektedir. Balıkçılara verilen krediler yine Balıkçı çiftlik sahiplerine verilerek onlarında finansman desteğini karşılamak isteyerek daha fazla Pazar payına sahip olarak daha fazla para kazanmak istiyorlar.  Devletin Balıkçılık ve Balık Çiftliklerinin çektiğini zorlukları bilinmesi nedeniyle, Balıkçı mesleğini geliştirmek amacıyla devlet bankalarına bu yönde finansman desteği sunmada öncü bankalardır. Su ürünleri, Balıkçılık, Balık Çiftlikleri kredi imkanları Devlet Bankalarından Ziraat Bankası tarafından finansman sağlamakla birlikte, Büyük bir talep sonrası özel teşebbüsle bankalarda bu pazardan paylarını almak isteyerek pazara giriş yaptılar.

Balıkçı Kredisi Veren Bankalar

 

Balıkçı Kredisi 2016 yılında yine bir çok banka tarafından finansman sağlanmaktadır. Su Ürünleri, Çiflikler ve Balıkçı mesleğinin ihtiyaç duyduğu finansman Pazar payından karlarını almak isteyen devlet ve özel bankalar her yıl olduğu gibi 2016 yılında da özel kampanyalarla işletmelerin finansman ihtiyaçlarını karşılamak istiyorlar. Kredi ürünü Su Ürünleri Kredisi adı altında verilmektedir. Öncelikle Balıkçı Kredisi veren bankalar Devlet bankalarında Ziraat Bankası, Özel bankalardan da Finansbank, Denizbank, Şekerbank Yapı Kredi bankası ve TEB bankası bu alanda başı çeken bankalardır.

Balıkçı Kredileri 2016 İstenilen Evraklar

 

Su ürünleri adı altında verilen Balıkçı Kredisi ile almak için öncelikle resmi bir firmanız olması, gerekli bütün izinlerinizin elinizda olması gerekmektedir. İşletme ruhsatı, vb evraklar istenmektedir. Bankalara başvurular şube üzerinden yapılmakla beraber, Kredi vadesi 60 ay’a kadar sağlanabilir, Ayrıca Bankalar sadece ihtiyacınız kadar kredi verdiğini belirtmemiz lazım, Yani proforma faturalarının %75’ine kadar kredi kullanımı yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*