Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar 2017

Türkiye sürekli tüketime yönelik geleceğe doğru yönlenmişken devlet bu gidişe son vermek için, toprağımızın da verimli olması açısından tarım arazilerini üretime katmak ve çiftçiliği desteklemek amacı ile bir çok bankaya destek olmakta, bankaların sunmuş oldukları arazi alım kredilerine önem vermektedir. Arazi alım kredisi veren bankalar ülke ekonomisine katkı sağlamakta, çiftçilere destek olmakta ve tarım arazisi almak isteyenlere büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar 2017 ana başlıklı yazımızda bu bankaların hangi şartlarda tarım arazilerine katkı sağladıklarını ve kredi faiz oranlarını inceleyeceğiz.

Arazi Kredisi Veren Bankalar Şartları

Taşınmaz bir gayrimenkul yada arazi almak için bankalardan kredi kullanabilirsiniz. Arazi kredisi tüm bankalarda mevcut olmamakla beraber bazı bankalar sadece imarlı olan arazilere kredi desteği sunmaktadır. Arazi kredisi veren bankalar bu kredi ile sadece arazi sahibi olmak isteyen müşterilerine kredi desteği verirler. Arazi alım kredisi şartları her bankaya göre değişmektedir detayları için şubelerden destek almanız en doğrusu olacaktır. Size yazımızın devamında arazi alım kredisi veren bankalar listesinden söz edeceğiz, o bankalardan daha detaylı bilgilere erişmeniz mümkün. Fakat tüm bankaların diğer kredilerde olduğu gibi bu kredide de değişmez ön koşulları vardır ve kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Bu değişmez kriterler arasında her zaman belirttiğimiz gibi kredi notunun yüksek olması ve başka herhangi bir bankada borcun bulunmaması şartı aranır. İyi bir kredi notuna ve düzenli gelire sahipseniz arazi kredisi dahil tüm kredi taleplerinizde daha şanslı olursunuz.

Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar 2017 Listesi

  • Ziraat Bankası: Tüm kredi çeşitlerinde olduğu gibi bu kredide de Ziraat Bankası gerek faiz oranları gerekse verdiği destekler ile adından söz ettiriyor. Tarla niteliği taşıyan tüm araziler dahil üretime kazandırılması için Ziraat Bankası arazi alım kredisi sunuyor.
  • Şekerbank: Tarla büyütme kredisi ve 2B kapsamında olan arazi kredisi ile Şekerbank da arazi kredisi veren bankalardan.
  • Denizbank : Tarımsal yatırım kredileri ile 60 aya kadar ekspertiz tarafından belirtilen rapora göre de %50’sine kadar kredi desteği sunan Denizbank başvurularını diğer bankalar gibi şubelerden almaktadır.
  • TEB: Arazi ve işletme alımı kredisi ile Türkiye Ekonomi Bankası da 60 aya kadar vadelerle arazi kredisi vermekte.

Arazi Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

  • Çiftçi kayıt sistemi belgesi
  • Kimlik fotokopisi
  • İkematgah
  • Tapu aslı ve fotokopisi
  • Arazi kiralık ise kira sözleşmesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*