Akbank Kredi Kartı borcu Yapılandırma

Akbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi hem başka bankada ki kredi kartı borcunuzu yapılandırabilir hemde Akbank’tan aldığınız kredi kartı borcu yapılandırabilirsiniz.  Taksitli borç transferi olarak adlandırılan kredi kartı yapılandırma ile Akbank’ta ücretsiz olarak 9 aya kadar kredi kartı borcu yapılandırabilirsiniz.

Akbank tarafından taksitli borç transferi olarak adlandırılan hizmeti ücretiz olarak 9 aya kadar bütün kredi kartlarınızı yapılandırabilirsiniz. 200 ₺’den 20.000 ₺’ye kadar borç transferi yaparak kredi kartı borcunuzu kolaylıkla yapılandırabilirsiniz. Aylık faiz oranı %2.42 iken yıllık %29,09 faizle yapılandırabilirsiniz.

Kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için en yakın Akbank şubesine başvuracağınız gibi Akbank Direkt ile internet veya mobil şubeden başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartı borcu neden yapılandırır diye soruyorsanız, Kredi kartı borcunuz oldukça yüksek ve ödemelerinizi yapmaz hale geliyorsunuz, belki herkes tarafından tefecilerle yapılan işlem olan kredi kartı takla arttırma işlemini yapıyorsunuz. ancak kredi kartı borcunu takla attırdığınızda hem belli bir ücret veriyorsunuz hemde kredi kartı borcunuz azalmamakta, belli bir faiz oranıyla sadece borcunuzu geciktiriyorsunuz.

Ancak Akbank şubelerine veya Akbank Direkt ile başvurada bulunarak kredi kartı borcunuzu 9 aya kadar taksitlendirerek borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kredi kartınızı ödeyemediğinizde ise takibe düşeceğinizi ve bankalarda ki sicilinizin bozulacağı gibi haciz işlemi uygulanacağınızı unutmayın bilinçsiz kredi kartı kullanımı sonrası doğan yüksek borcunuzu takibe düşmeden yapılandırarak ödemeniz gerekmektedir. Takibe düşerseniz öncelikle hiç bir bankanın size kredi ve kredi kartı vermeyeceğini kredi notunuzun ciddi derecede düşeceğinide belirtmek isteriz.

 

Kredi kartı borcu yapılandırma yapmak için bankadan daha sağlıklı bilgi alabileceğiniz gibi diğer banklardan aldığın kredi kartı borcunuzu Akbank’ta ki Axess aktararak borcunuzu taksitlendirebilirisiniz. Tabi bunun gerçekleşmesi için bankaların da bir kaç kuralı vardır. örneğin Akbank’ta Exi 26, Ek Kart, Biz.card, Business kart, kefilli kart sahipleri Taksitli Borç Transferi hizmetinden yani Kredi kartı borç yapılandırmadan faydalanamaz. yukarıda yazdığımız aylık faiz oranlarını bütün masraflar maliyet dahil edilmiş olup bilgiler Akbank’tan alınmıştır.

Diğer banklarda ki kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için Akbank’ın taksitli borç transferi işlemini yapmanız gerekmektedir. Akbankla ilgili sorularınız var yazımız altına yorum olarak sorabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*