Akbank İnternet Bankacılığı Şifre Nasıl Alınır?

Türkiye’nin en büyük bankalardan olup yerel teşebbüslü bankalarından biridir. Akbank İnternet Bankacılığı gelişmiş bir menüye sahip olmakla beraber bir marka haline getirilmiştir. Akbank İnternet Bankacılığına “Akbank Direkt” adını vermiş bir çok kampanyaları da bu isim altından duyurmaktadır.

Akbank İnternet Bankacılığı için şifre almak için öncelikle Akbank İnternet sitesinden “şifre al” tıklayınız. Burada Şifre belirlemeniz için ilk adımlarda Müşteri numaranızı veya T.C kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Annenizin kızlık soy isminden iki harfi istemektedir.

İstenilen bilgileri girdikten sonra Kartınızın son 4 hanesini giriniz ve ikinci adıma geçiniz. 2. adımda kart şifreniz istenir 3. adımda ise cep şifresinden sonra yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz. Şifrenizi belirledikten sonra http://www.akbank.com/tr-tr/ sitesine giriniz ve sağ üst köşede bulunan Akbank Direkt Giriş tıklayınız ve İnternet şubesine müşteri numaranız ve oluşturduğunuz şifre ile giriş yapabilirsiniz. Giriş işleminizden sonra sms doğrulaması da yapılmaktadır.

Akbank İnternet bankacılığı şifrenizle E-devlet sitesine de giriş yapabileceğinizi unutmayın, E-devlet sitesine giriş alanından İnternet Bankacılığından e-devlet sistemine giriş yapabilirsiniz.  Akbank Direkt ile hesaplarınızı kontrol edebilir, para transflerinizi yapabilir, yeni hesaplar açabilir veya kapatabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı şifresini aldıktan sonra sadece internet şubesinden değil, mobil şubeden veya Apple Watch akıllı saatinizden giriş yapabilir, hesaplarınızı kontrol edebilir, Bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Akbank’ın İnternet bankacılığı sistemine Akbank Direkt ismini verdiğini belirtmiştik, Akbank, Direkt için sürekli güncel kampanyalar sunmakta, Akbank Direkt üzerinden 15 Bin tl’ye kadar kredi dahi kullabilirsiniz. Bu özelliği başka bankalar daha kullanmamakta sadece Akbank’ta yer almaktadır. Kredi başvurunuzu İnternet Bankacılığı üzerinden yapıyorsunuz. Krediniz onaylanması halinde şubeye gitmeden krediniz hesabınıza aktarılır. yani bir kaç dakikada 15 Bin TL krediyi hesabınıza aktarabilir, buradan da diğer hesaplarınıza ödemelerinizi anında yapabilirsiniz.

Akbank İnternet Bankacılığı ile ilgili yorumlarınızı bize bildirmekten kaçınmayın…

5 Comments Posted

  1. akbanktan maas aliyorum ama banka kartim yok bu yuzden akbank direkt sifersini nasil alabilirim musteri hizmetlerini aradim onlarda yardimci olmadi

    • Ne yazık ki kartınız gerekmekte veya banka kartınız/kredi kartınızın son 4 rakamı şart ve kart şifresi. Bu hizmetten bu şekilde faydalanabilirsiniz.

    • Merhaba,

      Şifrenizi sifirlayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini veya internet bankacılığı şifre değiştirme sıfırlama işlemi yapabilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*