Akbank EFT saatleri 2018

Akbank EFT Saatleri 2018

Paranın ne zaman ve kime ihtiyacı olabileceği belli olmaz bu nedenle de günün her saatinde paraya ihtiyacınız olabileceğini düşünerek hareket etmeniz gerekiyor. Bu anlamda bankaların günlük çalışma saatleri ve de para transferleri ile ilgili ne kadar çok bilginiz olursa yapacağınız işlemlerde de o kadar rahat edersiniz. Bankacılık günümüzde en çok aldığımız hizmetler arasında bazen para çekmek, bazen para göndermek bazen de kredi kartı borcu ödemek için yapıyoruz. Ancak bankayı kullanırken de en doğru ve hızlı yöntem ne ise onu uygulamaya çalışıyoruz. 

Günümüzde bankacılık sektörü de artık insanların kendilerine ne kadar çok ihtiyaç olduğunu farkındalar ve müşterilerini gerek ellerinde tutabilmek gerekse yeni müşteriler kazanabilmek adına hizmetlerini çeşitlendirip bonuslarla, kampanyalarla destekliyorlar. Evet, parayla bu kadar iç içe bir dünyamız var ancak kafamıza takılan pek çok sorunun da olması muhtemeldir. Bankacılık işlemlerini yaparken para alışverişleriyle ilgili olarak karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ilki havale ikincisi ise EFT işlemleridir. Bu hizmetler sizin bankadan aynı bankanın başka bir şubesine para gönderimi ya da bankanızdan başka bir bankanın şubesine para gönderimi yapabiliyorsunuz. Ancak para gönderirken de bir takım hususları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Örneğin paranızın transfer edileceği saat çok önemli. Yani mesai saatleri içerisinde yapacağınız her türlü işlemlerde 5 ya da 10 dakika içerisinde sonuca ulaşabiliyorsunuz ancak mesai saatinden sonrasına kaldığınız da ise bu işlemin bir sonraki güne ya da hafta başına sarkmış olduğunu görüyorsunuz. Bu nedenle de havale ya da EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olmanız paranızın akışını da yönlendirebilmek konusunda önemlidir. 

Akbank EFT saatleri 2018 yılında 17:15’e kadar geçerli. Bu saatten sonra yapacağınız işlemin bir sonraki güne kalması normal. Ancak bir sonraki güne kalması içinde başka bir bankaya para transferi yapılıyor olması gerekiyor. Bankanın kendi şubeleri arasında özellikle mobil bankacılıkta 7/24 kesintisiz para gönderimi yapabiliyorsunuz. Bu da size daha hızlı bir olanak ve planlama imkânı sağlamış oluyor. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*