Adabank EFT Saatleri 2018

Adabank EFT Saatleri 2018

Adabank ülkemizde çok kullanılan bir banka olmasa da yine de bünyesindeki müşterilerine hizmet vermeyi ve bu hizmetleri de daima geliştirmeyi hedeflemiş olan bankalardan bir tanesidir. İnsanların paraya olan ihtiyacının günün her saatinde olabileceği gibi bazen bankadan bankaya bazen de bankadan farklı bir bankaya gerçekleştirilebiliyor.  

Aynı bankanın şubeleri arasındaki para transferilerinin aynı gün içerisinde istenilen bir saatte yapılabildiği biliniyor. Ancak farklı bir banka kullanılmak istediğinde ise mesai saatleri dışında kaldığı durumda bir sonraki güne kalabiliyor. Bu durumda istenilen şey hizmetin gerçekleştirilmesi ancak tüketiciler de bu durumdan rahatsız gibiler bu nedenle de ödemeler ya mesai saatleri içerisinde oluyor ya da mesai saati bitiminden sonra EFT saatlerine takılıyor.  

Bankacılık sektöründe bilindiği üzere paranın transferi iki şekilde gerçekleştirilebiliyor bunlardan birincisi havale yani müşterilerin kendi bankaları arasındaki hızlı para transferi ikincisi ise kendi hesabından başka bir bankanın hesabına transfer olan EFT.  Günümüzde bankacılık işlemlerinde para transferlerinin bütününe baktığımızda EFT’nin çok daha fazla kullanılmış olduğunu görebiliyoruz. Burada önemli olan konu para transferinin yapılmış olduğu saat.  Adabank EFT Saatleri 2018 EFT işlemleri gün içerisinde yapıldığında 09:0017:00 arasındaki işlemlerde 5-10 dakikalık bir gecikme sonrasında karşı tarafın hesabına düşmektedir. Ancak yapılacak işlem bazen yoğunluğa bağlı olarak da 30 dakikayı bulabilir. 

EFT Gerçekleşmemişse Yapılacaklar? 

Bankacılıkta EFT işlemlerinin gerçekleşmemesinin birkaç nedeni olabilir örneğin mesai saatleri dışında olabilir. Yani 17:00’den sonra para transferiniz bir sonraki günün ilk mesai saatine kalacaktır. Paranızın transfer edilmediği durumda paniğe kapılmanıza gerek yoktur. ilk önce yapmanız gereken şey mobil bankacılık kullanıyorsanız hesap hareketlerinizi kontrol etmeniz orada EFT’nizin gönderilip gönderilmediği belirtilecektir. Eğer ki gönderim tamamlanmamış ise bankanın müşteri hizmetleri temsilcisini arayarak durumun nedenini öğrenebilir ve işlemin devam etmesini sağlayabilirsiniz. Ancak sorun sizin bankanızdan kaynaklanmıyorsa bu kez muhatap karşı taraf olacaktır ve o bankanın müşteri temsilcisini aramalısınız. EFT işlemlerinizde problem oluşmamışsa bunun çözümü kolay ancak biraz uğraştırıcı olabilecektir.  

Adabank Hakkında Uyarı:   

T.C. Başbakanlık Sermaye Piyasası Kurulu’nun 03.07.2015 tarih ve 17 sayılı toplantısında alınan karar gereğince Bankamızın sermaye piyasası faaliyetleri kendi talebimiz üzerine 03.07.2015 tarihi saat 18:00 itibarıyla 2 (iki) yıl süreyle geçici olarak durdurulmuştur. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*