akbank artı para

Akbank Artı Para Nedir ?

Birçok insanın kullanmak istediği fakat hakkında bilgi sahibi olmadığı Akbank artı para hizmeti tamamen nakit para desteği üzerine sunulan bir banka hizmetidir. Banka hesabınızda yeteri kadar bakiye olmadığı halde Akbank tarafından sunulan artı para hizmeti sayesinde birçok bankacılık hizmetinden kolaylıkla faydalanabilir bir kredili mevduat hesabı olarak işlem görmektedir. Ödeme nedeniniz ne olursa olsun nakit para desteği sunan bu hizmet ek bakiye veya ek hesap olarak ta adlandırılmaktadır. Artı para borcunuzu kapatmak için mevcut kullanmış olduğunuz Akbank artı paralarınızın olduğu hesaba para yatırdığınızda bu işlem otomatik borcunuzu kapatarak sizi bu yükten kurtarmış olur.

AKBANK ARTI PARA FAİZ ORANLARI NEDİR?

Faiz oranları birçok banka’nın kredi veya kredi kartı faizlerine göre daha düşük seyir gösterse de birçok kişi tarafından yüksek gelmektedir. Net olarak günümüzde Akbank artı para faiz oranı 2,02 üzerinde seyir göstermekte olup, kısa süreli bir ödeme kolaylığına sahip olduğundan ötürü oldukça makul faiz oranlarına sahiptir. Buna örnek verecek olursa 1000 TL kadar kullanacağınız bir artı para’nın bir ay sonraki ödeme metodu faizi ile birlikte toplam’da 1025 TL ödeme gerçekleştirilmektedir. Yani aylık 1000 TL’lik bir artı para kullanımına sizin ödeyeceğiniz ekstra ödeme 25 TL’lik bir fark olarak işleme yansıtılmaktadır.

Bir aylık değil de 2 haftalık yani ortalama 15 günlük kullanılan bir 1000 TL’lik artı paranın geri ödemesi ise 1012 TL gibi faiz çıkartır. Bunu ortalama 5 gün sonra ödemeye kalkışsanız 6-7 TL gibi bir faiz oranı ile artı para kullanımı yapabilirsiniz. Ödeme metodunu da ister artı para kullandığınız banka hesabından veya dilerseniz kredi kartınız ile otomatik ödeme talimatı vererek kullanmış olduğunuz Akbank artı para geri ödemesini gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme tarihlerinde dikkatli olmalısınız, zira zamanında ödenmeyen artı para ödemeleri sonrasında size sunulan bu hizmetin banka tarafından kısıtlanması söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden yasal sürece uygun olan son ödeme tarihinden önce dilediğiniz takdirde ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

AKBANK ARTI PARA HESABI AÇMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Eğer banka’da herhangi bir hesabınız yoksa öncelikle gelirinizi yansıtan bir belge ve kimliğiniz ile Akbank şubelerinden birine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*