48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Yeni gelen BDDK düzenlemeleri ile birlikte artık 36 ay ile sınırlı olan ihtiyaç kredilerinde 48 ay vade imkanları dönemine girildi. Bu yeni değişiklerle 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar kampanyalarını duyurmaya başladı. Bu yazımızda bu kampanyaları, hangi kredinin daha avantajlı faiz oranları sunduğunu ve kredi başvuru işlemlerinden bahsedeceğiz.

Daha önce 36 ay vadeli bir kredi kullanmış iseniz yeni gelen düzenlemeler ile birlikte vade sayısını yapılandırarak 48 aya çıkarabilirsiniz. İhtiyaç kredisinde 36 aylık sınırın kalkması ile birlikte bir çok müşteri kredi talebinde bulundu. Eski müşterilerin de bu imkandan nasıl yapılandırma yaparak yararlanacağı hakkında şunu söyleyebiliriz; kullanmış ve devam eden 36 aylık kredinizin ödemelerini zamanında ve eksiksiz yapmış herhangi bir yasal takibe takılmamış iseniz kredi yapılandırma hizmeti talebinde bulunarak şubenizden vade sayısında artışa gitmesi konusunda bilgi alabilirsiniz.

48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Dönemi

Konut kredilerinde 240 aya kadar vade imkanından yararlanabileceğiniz bir dönemde bireysel ihtiyaçlarınız için de 48 ay vadeli kredi kullanabilirsiniz. 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar hangisi sorusuna cevabımız bütün bankalar bu imkandan müşterilerine hizmet sunmaktadır. Yani herhangi bir bankadan ihtiyaç kredisi talep ettiğiniz de 48 ay vade seçeneği önünüze gelecektir. Konut kredisi almak istiyor fakat peşinatınız olmadığı için alamıyorsanız, düşük faizli 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekerek peşinatı tamamlayabilir ve 120 ay yada 240 ay vadeli konut kredisi kullanabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi talep ettiğiniz tüm bankalar şu an için 48 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar arasında yer almaktadır. Unutulmaması gereken ise vade uzunluğu aynı zamanda kredi faiz oranını da etkilemekte ve geri ödeme tutarını çoğaltmaktadır. Bu nedenle ihtiyaçlarınız için kredi miktarı belirlerken aylık gelirinizi göz önünde bulundurarak en kısa vadeyi seçmeniz sizin faydanıza olacaktır. Ödeme gücünüz daha fazlasına yettiği halde düşük taksit tutarı üzerinden kredi çekmek boş yere faiz ödemenize neden olacaktır.

En Uygun 48 Ay Vadeli Kredi Hangi Bankada

2017 En Uygun İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları ( Liste Aralık 2016 tarihinde oluşturulmuştur )

Banka Faiz Oranı % Vade Ay
ING Bank 1,29 48
İş Bankası 1,24 48
Garanti Bankası 1,45 48
Odeabank 1,29 48
Enpara 1,34 48
Abank 1,45 48
Akbank 1,49 48
Ziraat Bankası 1,11 48
QNB Finansbank 1,16 48
Vakıfbank 1,17 48

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*