18 Yaşından Küçükler için Hesap Açtırma

18 Yaşından Küçükler için Hesap Açtırma Finansal hizmet sektörü içerisinde önemli bir yere sahip olan bankacılık sektörü finansal müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmet verme amacını taşımaktadırlar. Bankalar birçok hizmeti müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda uygun koşullar ile müşterilerine sağlamaktadırlar. Bankaların müşterilerine sunduğu hizmetler; para transfer işlemleri, acil nakit ihtiyaçlarında kredi seçenekleri, kişilerin finansal hayatlarını kolaylaştırmak adına kredi kartı seçenekleri, yatırım amaçlarına yönelik uygun yatırım olanakları ve bankalar üzerinden finansal işlemlerini halledebilmeleri adına bankalardan hesap açma seçenekleri gibi işlemler ve daha fazlasıdır.

Bankaların müşterileri için sunduğu en çok kullanılan hizmetlerden biriside bankalar aracılığı ile finansal işlemlerin kolaylaştırılması adına sunulan hesap açma hizmetleridir. 18 yaşını doldurmuş her türlü kimliğe sahip olan kişiler bankalardan hesap açma işlemlerini yapabilmektedirler.

18 Yaşından Küçükler İçin Hesap Açtırma

Bu kişilerce vadeli hesap, vadesiz hesap ya da yatırım hesaplarından herhangi birini açmak son derece kolaydır. Ancak son zamanda finansal ihtiyaçların gerekliliği olarak 18 yaşından küçükler içinde banka hesapları talep edilen bir konu halini almıştır. 18 yaşından küçüklere hesap açtırma işlemleri bankaların kendi prensipleri doğrultusunda şekillenmektedir. Bazı bankalarda 18 yaşından küçüklere bankacılık hizmetleri verilmezken bazı bankalarda küçük yaştaki çocuklar için bile yatırım hesabı ya da kumbara hesabı açılabilmektedir. 18 yaşından küçükler için bu türden hizmetleri müşterilerine sunan bankalar 18 yaşından küçükler için hesap açtırma işlemlerin de özel koşulları gerekli kılmaktadır.  18 yaşından küçük olanlar ilk olarak bankaların belirlediği şartlar dâhilinde hesap açtırmak için bankalara velisi ile birlikte ya da velisini imzası ile başvuru yapmalıdır. Bu nedenle ilk kez hesap açılması durumunda 18 yaş altında olanların velileri ile birlikte bankaların şubelerinde bulunan bireysel müşteri hizmetleri birimlerine gitmelidirler. Bu birimde bulunan banka görevlilerine hesap talebi iletilmek suretiyle vadesiz veya vadeli mevduat hesabı açılabilmektedir. Ayrıca son yıllarda birikim hesapları adı altında küçük yaştaki çocuklar içinde bu tarz hesaplar açılabilmektedir. Bunun yanı sıra eğitim öğretim sırasında 18 yaşından küçük olan öğrencilere verilen burslar içinde banka üzerinden kendi adlarına hesap açılması gerekli bir hal almıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*