Evde Bakım Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?

Evde Bakım Maaşı Alanlar Kredi Çekebilir mi?-Evde bakım maaşı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından engelli vatandaşlara tanınan bir haktır. Engelli vatandaşlar bu yardımı alarak hayatlarını ikame etmeye çalışıyorlar. Evde bakım maaşı engelli kişinin ebeveynlerine ödenir. Bu şekilde vatandaşın ihtiyaçlarının karşılanacağı gibi ailenin geçimine yardımcı olunmaktadır. Evde bakım maaşı ile kredi alınabilir mi?

Bankalardan kredi çekebilmek için öncelikle bir gelirinizin olması lazım bankalar gelir belgenize ve kredi notunuza göre size kredi verebilirler. Gelir belgesiz kredi veren bankalarda bulunmakta ve on bankalarında belli şartlarının olduğunu unutmamak gerekir. Sitemizden gerekli araştırmalar yaparak hangi bankaların ne kadar kedi verdiği, gelir belgesiz kredi veren bankalar vb bilgilere ulaşabilirsiniz. Evde bakım maaşı alanların hiç süphesiz ki bir gelirleri olduğu bilinmektedir. Ancak burada düşünülmesi gereken bu gelir nereden geliyor, Eğer esnaf iseniz sizden bilanço vs gibi gelir belgelerinizi referans alırlar, eğer bir firmada işçi iseniz sizden maaş bordosu isterler ve yine bunu refarans alarak kredi alabilirsiniz.

Peki Evde bakım maaşı bir gelir olarak sayılabilir mi? Öncelikle bankaların sizden istediği gelir belgesini hesap ekstresini götürerek ispatlayamazsınız, bankalar sizden hanki kurumdan aldığınızı ve kurumdan bir belge isterler, ancak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından verilen yardım bir kazanç değil bir yardımdır.  Ayrıca Bakanlık bunun alakalı size bir maaş bordorsu vermez çünkü siz oranın bir çalışanı değilsiniz.

Evde Bakım ve 2022 maaşını Aldığım Bankadan Kredi Çekebilir mi?

Bir çok engelli vatandaş bu soruyu soruyor, Bazıları bankaya gidemediğinde, bazıları ise ailelerin ihtiyaçları için kredi başvurusu yapmak istiyorlar, diğer bankalar böyle bir ayrıcalık tanımadığı için normal olarak evde bakım maaşını aldıkları bankandan böyle bir kredi talep edebilir veya talep etmeyi düşünebilirler, Fakat yukarıda da değindiğimiz gibi gelir belgenizin olması lazım, o bankadan evde bakım maaşını almanız sizin için bir gelir belgesi değildir. Hiç bir banka bunu referans alarak size kredi vermez. Çünkü devletin verdiği yardım her an değişebilir başka bir şekilde verebilir,

Kredi nasıl alabilirim?

Doğru diyorsun da iyi diyorsun da benim krediye ihtiyacım var nasıl kredi alabilirim diye soranlar içinde ayrı bir araştırma yaptık ve kolay bir şekilde nasıl kredi alabileceğinizi belirtmek isteriz. Ailenin bir ferdi üzerine kredi alabilirsiniz, gelir belgesi üzerinden kredi çekebilir ve siz ödeyebilirsiniz. ancak bu şekilde kredi kullabilirsiniz, kullandırmabilirsiniz.

5 Comments Posted

    • Merhaba ben 4.500 lira aldım demissiniz 2022 3 aylik engelli maasinizlami aldiniz ? Hangi bankadan aldiniz ? En yuksek miktarda nekadar cekiliyo ? Geri odemesi nasil oluyo bilgi verirmisiniz .

  1. Yaşlı anneme ve bir sakat kardeşime bakıyorum ikisindende bakım maaşı alıyorum bankalardan kredi alabsilirmiyim nasıl kreddi alırım

  2. Merhaba benim çocuğumda bakım maaşı alıyor ben kredi almak istiyorum nasıl alabilirim. bankaların bakım maaş alanlara kredi vermesi gerekiyor

5 Trackbacks & Pingbacks

  1. Mart 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller - Banka Kredi Notu
  2. Mayıs 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller Listesi - Banka Kredi Notu
  3. Haziran 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan iller - Banka Kredi Notu
  4. Temmuz 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan İller - Banka Kredi Notu
  5. Ağustos 2016 Evde Bakım Maaşı Yatan iller - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*