Banka Kredi Notu

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Taktikleri

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Taktikleri – Paraya ihtiyaç duyduğumuz anlarda yaptığımız ilk şey elimizin altında internet de varsa bankalardan kredi başvurusu yapmak olur. Fakat ister bireysel kredi olsun ister ticari, bankalardan olumlu cevap gelmesini istiyor isek başvuru yapmadan önce kredi notunun bilinmesi çok önemli. Zira eğer kredi notu zaten düşük ise her başvuru kredi notunuzu giderek daha dip seviyelere çekecektir üstelik her kredi başvurusu da olumsuz cevaplanacaktır. Yani elimize bir şey geçmeyeceği gibi bir de kredi notunun daha çok düşmesine sebebiyet vermiş olacağız. En başta akla gelen sorular kredi notu nedir? Ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı var mıdır? Kredi notu düşük olanlar nasıl kredi notunu yükseltir? Bu gibi bir çok sorunun cevabı zaten sitemizde mevcut, bu yazımızda da sizlere nasıl ücretsiz kredi notunuzu öğreneceğinizi ve diğer merak ettiklerinizi yanıtlamaya çalışacağız.

Kredi Notu Nedir?

Konuya yabancı olan kişiler kredi notu kavramını haberlerden sıkça duyarlar. Özellikle ülkemiz için kredi notunun düşürülmesi ve sonrasında hükümet yetkililerinin vermiş olduğu cevaplar son zamanlar gündemde. Ülkelere kredi notu veren kurumlar o ülkenin yatırım yapılabilir veya yapılamaz olduğuna dair çeşitli puanlamalar verirler. Kredi notu yüksek olan ülkelere yatırım yapılabilir iken düşük olan ülkelere yatırımcılar pek sıcak bakmaz. Ülkemiz için kredi notunun düşürülmesinin ardında art niyet var mı bilinmez fakat bizim konumuz, nasıl ki ülkelere güven açısından kredi notu önemlidir işte bireysel açıdan bankaların bize güvenip para vermesi için de kredi notu çok önemlidir. Finansal karnemiz iyi ise, borçlarımıza sadık isek zaten otomatikman kredi notumuz da yüksek olacaktır ve bankalar her kredi veya kredi kartı başvurumuzu olumlu yanıtlayacaklardır. Aynı ülkelerde olduğu gibi bireyler için de güvensiz imajı ne yazık ki işleri zorlaştırır ve bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermek istemezler. Kredi notu ülkemizde Findeks kurumu tarafından belirlenmekte ve tüketicilerin de erişimine izin verilmektedir. Eskiden bankalar ve finans kurumlarının görebileceği kredi notumuza artık bizlerde çeşitli kanalar ile ulaşabiliriz. Bu kanallar genellikle ücretli olup yazımızda nasıl ücretsiz kredi notu öğrenme işlemi yapılır ondan da bahsedeceğiz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Taktikleri

Kredi notumuzu Findeks internet sitesinden, SMS ile mesaj yolu ile ve bankaların internet bankacılığı sistemlerinden belli bir ücret karşılığı ( 7 TL + KDV ) öğrenmeniz mümkün. Ayrıca sürekli olarak kredi notunuzu öğrenmeyi istiyorsanız Findeks kredi notu paketleri ile daha uygun fiyatlara da kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Ücretsiz kredi notu öğrenme taktiklerinden birisi bankalara giderek kredi çekmek istediğinizi belirterek öncesinde araştırma yaptığınızı ve kredi notunuzu öğrenmek istediğinizi belirtmeniz. İlgili kişi sistemden kontrol ederek kredi notunuzun kaç olduğunu size söyleyecektir. İkinci yol ise GSM operatörleri, mobilya mağazaları, beyaz eşya satıcıları gibi mağazalardan taksitle eşya almak istediğinizi ve durumunuzun buna uygun olup olmadığını kontrol amaçlı kredi notunuzu söylemelerini istemeniz. Yine sistemden kredi notunuza bakıp size söyleyeceklerdir. Ücretsiz kredi notu öğrenme taktiklerinden birisi de bankaların mobil uygulamalarından ilgili menüye giderek kredi notu sorgulaması yapmaktır. Bu işlemler kredi notunuzu söyler sadece banka limitlerinizi ve risk durumunuzu öğrenmenin maalesef şu an için ücretsiz öğrenme durumu mevcut değil.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ