Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi

Sıfır Faizli Kosgeb Kredisi

Kosgeb faizsiz kredisi fırsatıyla birlikte esnafların ve Kobilerin temel ve en büyük ihtiyacının giderilmesi hedeflenmektedir. Bu faizsiz krediyle birlikte nakit parayı iyi kullanabilen kişiler ya da isteklerini net olarak karşılayacak olan kişiler bu krediye başvurmalıdır. Tabi ki bu krediden herkes faydalanamaz. Her kobi ve her esnafın faydalanma şansı varken kesin faydalanma gibi bir durum asla söz konusu değildir.

Binlerce kobi ve esnaf bulunan ülkemizde bu krediden faydalanmak isteyen birçok kişi vardır. Sıfır faizle birlikte 50.000 TL’lik konut kredisi başvuruları 2017 yılı şubat ayından itibaren başladı. Bu başvuruları KOSGEB’in resmi internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

Sıfır Faizli Kosgeb Kredi Başvurusu

Öncelik olarak belirtmek isteriz ki bu krediye başvurmak için veri tabanınıza kaydınızın olması gerekmektedir. Başvurunuzun sonucunda onay almanız durumunda E-kobi kaydı yaptırabilirsiniz. Bu konuda ise sizlere tek zorunluluk olarak güvenlik soruşturmasından geçmeniz istenir ve KOSGEB yasaklı işletme içerisinde olmamak. Bu destekten yararlanamayacak işletmelerden biri ise 2015 yılında 30.000 TL faizsiz kredi kullanan işletmelerdir.

Kosgeb’e Kobi Kaydı Yaptırmak

Kosgeb’e kobi kaydı yaptıracak olan kişi KOSGEB veri tabanına girerek kobi kaydını yaptırabilir. Bu kaydı gerçekleştiremeden faizsiz esnaf kredisi sahibi olmayacaksınız. Bu krediden faydalanmak isteyen kişi kesinlikle kaydını yaptırmalıdır. Eğer ki kayıtınız var ise hesabınıza giriş yaparak Kobi Beyannamesi güncelleme işleminizi gerçekleştirmeyi unutmayın. Güncelleme işlemlerinden sonra sizde sisteme giriş yaparak faizsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu sisteme sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Başvuru tarihlerine göre hareket etmelisiniz.

Kosgeb Faizsiz Kredi Başvuruları Değerlendirmesi

Kosgeb Faizsiz Kredi başvurusu olduğu il olarak hesaplanmaktadır. TUİK verileri öneme alınacaktır. Her ile farklı farklı odalar ayrılmaktadır. Yaklaşık olarak 250 milyarlık bir bütçe ayarlanmıştır. Bu resmi istatistik kuruluşu kişiden kişiye değerlendirmeler yapacaktır. Bu konuda çok ayrıntılı ve derin araştırmalar içerisinde olacaktır. Ülkemizde ki şehirlerin nüfus sayıları ve o nüfusta bulunan Kosgeb’e kayıtlı esnaf ve Kobi’lerin ne kadar kişi olduğu bu araştırmalarda bir sıralama oluşturmaktadır. KOSGEB tarafından alınan başvurular tam bir gün yani 24 saat içerisinde ret veya onay şeklinde cevap verecektir. Başvuru sonuçlarınızı başvuru yaptığınız internet sitesinden takibe alabilirsiniz. 50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisinden faydalanacak olan kişiler internet sitesinden açıklanacaktır.

Kosgeb’den Sıfır Faizli Kredi Ön Onayı Alan Esnaflar Ne Yapmalı

Bu durumda olduğunuzu kendiniz için bir kez daha kontrol etmelisiniz. Kosgeb internet sitesi üzerinden krediniz onaylandığını tam olarak öğrenmelisiniz. Kosgeb faizsiz krediye başvurunuzu yapmış ve onayı almış durumda iseniz artık sizin için bankalara başvuru zamanlarınız başlayacaktır. Onay almanız durumunda onaylandı yazısını çıktı almalısınız. Bu çıktıyı kredi başvurusu yaparken kullanacaksınız. KOSGEB protokolüyle anlaşması olan bankalara başvuru yapmalısınız. Bu durumdan sonra bankalar da sizi değerlendirerek sıfır faizli krediyi verip vermeyeceğine karar verecektir. Onay almanız durumunda kesin olarak bu krediyi istediğiniz bankadan alacağınız anlamına gelmez. Ancak anlaşmalı bankalar genel olarak bu krediyi sağlarken sıkıntılı durum oluşturmamaktadır. Anlayacağınız KOSGEB onay verse dahi bankaların onay verdiği anlamına gelmez. Banka kendi içinde ve bünyesinde sizi değerlendirmeye alacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*