Banka Kredi Notu

Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatacak

Türkiye’in her yerinde maddi yetersizlikten dolayı çocukların temel eğitim masraflarını karşılayamayan aileler için Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından eğitim yardımı yapılmaktadır. Karşılıksız olarak verilen bu yardımlara şartlı eğitim yardımı denir. Detaylı olarak yazımız da şartlı eğitim yardım parası miktarı ve Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatacak gibi konulara da yer vereceğiz.

Şartlı Eğitim Yardımı Ne Zaman Yatacak?

İsme konu olan şartlı eğitim yardımından yararlanmak için, ihtiyaç sahibi ailelerin okula gitme yaşında olan çocuklarının okula gitmesi şart ancak bu sayede eğitim yardımı yapılabilir. Milli Eğitim Bakanlığı ile Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ile yapılan protokol çerçevesinde yardımlar yapılmaktadır. Şartlı eğitim yardımı 2017 yılında da her ay düzenli olarak çocukların temel eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için devlet tarafından yapılmaktadır. Özellikle kız çocuklarına yapılan yardım miktarı daha yüksektir.

Şartlı Eğitim Yardımı Kimlere Verilir?

Karşılıksız olarak devlet tarafından verilen bu yardım, çocuğun annesine verilmektedir. Amaç, kadının toplum içerisinde özgüvenini oluşturmasıdır. Maddi açıdan yardıma muhtaç ailelere SYDGM tarafından yapılan eğitim yardımları yanı sıra anne ve çocuk için şartlı sağlık yardımı da yapılmaktadır. Sağlık yardımı da SYDGM ile Sağlık Bakanlığı çerçevesinde anlaşması sağlanan protokol ile yapılmaktadır.

Şartı Eğitim Yardımı Başvuru için tıklayın.

Şartlı eğitim yardımı aile de anneye yapılır. Başvuru sonuçlarını e-devlet sisteminden takip edebilir, düzenli olarak yatan parayı da yine bu sistemden kontrol edebilirsiniz.

Eğitim Yardımı Ne Kadar?

İlköğretim de okuyan kız çocuğu için 35 TL,

Ortaöğretim de okuyan kız çocuğu için 55 TL,

İlköğretim de okuyan erkek çocuğu için 30 TL,

Ortaöğretim de okuyan erkek çocuğu için 45 TL, yardım yapılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Medine. sahinoglu dedi ki:

    Medine Çocuk Parası Mayısın Kaçın da verilecek?

  2. Serife dedi ki:

    5 yaşındaki ogluma 6 aydır yardim çıkmıyor ne yapmalıyım

BİR YORUM YAZ