Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Kredi kartı kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte esnaf ve işletmelerde pos cihazı kullanımını artırmak zorunda kalmıştır. Böylece esnaf hayatına ve iş hayatına ilk adımını atacak olan işletmelerin ve esnaflarında kuruluş aşamasında başvurup almak istedikleri iş yeri malzemelerinin başında pos cihazı gelmektedir. Peki pos cihazı nasıl alınır?

Pos Cihazı Nasıl Alınır?

Öncelikle yapmanız gereken kullanmak istediğiniz herhangi bir bankanın şubesine gidip pos cihazı başvurusunda bulunmak istediğinizi belirtmek. Sonrasında banka müşteri yetkilisi sizin talebinizi alacaktır ve gerekli belgeleri verdiğiniz takdirde de  aynı gün içerisinde pos cihazınız ise verilecektir.

Bankaya vermeniz gereken belgeler ise ticari ortaklıkları için gerekli evraklar, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil belgesi, ticaret sicil gazetesi, kimlik fotokopisi, varsa oda kayıt belgesi ve kira kontratı fotokopisidir. Genel belgeler bunlar olmakla birlikte hr banka hepsini talep etmemektedir.

Pos cihazı almak için sadece bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ancak sizin bu kadar vaktiniz yoksa bu başvuru işlemini başvurmak istediğiniz bankanın resmi internet sitesinden de yapabilirsiniz. Resmi sayfaya girdiğinizde pos cihazı başvurusu kısmına gelerek gerekli formları oradan doldurmanız gerekecektir. Ancak burada bilmeniz gereken bu başvurunu ön başvuru olduğudur. Bu başvurunuz onaylandığın takdirde de bankaya istenilen belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir. Ancak bu belgeler yukarıda bahsettiğimiz bütün belgeleri kapsamamaktadır. Her bankaya göre değişiklik göstermektedir.Bu yüzden poz cihazı teslim almadan önce vermeniz gereken belgelerin neler olduğunu öğrenmek için başvuru yaptığınız bankayı aramalısınız.

Yukarıda bahsettiğimiz basamakları uyguladığınız takdirde açacağınız işletmenin pos cihazını aynı gün içerisinde alabilirsiniz. Gerekli olan belgeleri temin etmek ise sadece bir gününüzü alacaktır. Pos cihazını kullanmaya başladığınız an ise en kısa sürede kredi kartı kullanımı hizmetini müşterilerinize vermeye başlar ve iş yeri gelirinizi artırabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*