Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri
Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2018

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri 2018 -Tüketiciler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartından faydalanırlar. Genellikle bütün alışverişler kredi kartı ile yapılırken nakit ihtiyaçlarında bankaların yüksek komisyon alması tüketicileri başka yöntemlere yöneltmiş ve bu alanda bir çok kişi firma kazanç kapısına çevirmiştir. Tabi bu kazanç kapılarının hiç birinin yasal olmadığı belirtelim. Öncelikle Kredi kartını nakite çevirme 2018 yılı için geniş bir anlatımda bulunacağız. Bu yöntemlerin uygulandığını ancak hiç bir yasal altyapısı olmadığı belirtmek isteriz.

Alışveriş Siteleri İle Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bu yöntemi yapmanız için biraz İnternet bilginiz olması lazım, yani e-ticaret sitelerine, alışveriş sitelerine üye olabilme, üye olduktan sonra ürün satın alabilmeyi bilmeniz gerekiyor. Bilmiyorsanız da kolaydır aslında sadece yolları takip etmeniz gerekiyor. en düşük komisyonlu e-ticaret sitelerini bulmanız gerekiyor. Bizim araştırmalarımıza göre en düşük komisyonlu e-ticaret sitesi sanalpazar, Sanalpazar müşterilerinden her bir ürün satıldığından %5 oranında komisyon almaktadır.

Öncelikle 2 kişilik bir hesap açın veya arkadaşınızın hesabı varsa onunla hayali bir ürün listeleyin, sizin nakit ihtiyacınız ne kadarsa %5 arttırarak o fiyat aralığında bir ürün listeleyin, en çok tercih edilen ürün genellikle akıllı telefon ürünleri olmaktadır. Bir akıllı telefon listeleyin, gerçek kimlik bilgileri ile tabi, hesap bilgilerini giriniz. Ürünü listeleyin ve diğer hesaptan siz kredi kartınızla işlemini yapınız. Yani ürü alın ve kredi kartı ile ödeyiniz. Ürünü satın aldıktan  1-2 saat sonra içinde ürünü elden satın aldığınızı belirterek onayı veriniz. En geç 2 iş günü içerisinde para hesabınıza aktarılmış olur. Bu işlemlerinizi yaparken şüphe uyandırmamak için iki farklı ip bilgisayar veya bir ip değiştirici program kullanarak hesaplar arası giriş yapmanız gerekmektedir.

Kuyumcularda Kredi Kartını Nakite Çevirme

Aslında en bilinen ve en kolay işlemdir kredi kartını nakite çevirme yöntemlerindedir. Türkiye’de bir çok kuyumcu bu işle müştegal olduğunu bilmenizde fayda var. Çarşıda gezerken kuyumcu tabelası olup ta altın olmayan bir çok kuyumcu görmüşsünüzdür. “bu adamlar hem kuyumcu hem altın satmıyorlar ne iştir?” diye bir soru sormuşsunuzdur kesin… İşte genellikle bu kuyumcular kredi kartı işi yapmaktadır. Kredi kartına takla attırma, Kredi kartı borç taksitlendirme ve kredi kartını nakite çevirme işlerine yapmaktalar. Ancak bu iş yasal olmadığı için çeşitli bir ticari adlar altında bu işleri yapmaktalar. Bulunduğunu her şehirde sokaktaki vatandaşa veya kuyumculara sorarak kolayca bulabilirsiniz. Kuyumcuyu bulduktan sonra kredi kartınızda ki parayı nakite çevirmek istediğinizi açıkça belirtin, İster taksitli ister peşin olarak çekim yapabilirsiniz. Ve diğer işlemlere göre çok uygun bir komisyon oranı ile yapmaktalar, Eğer kredi kartınızdan çekeceğiniz miktar yüksekse komisyon oranını %2,5’e kadar indirebilirsiniz. normal şartlarda bütün kuyumcularda %3 oranındadır.

Kuyumcularda kredi kartını nakite çevirme sadece bu şekilde değildir. Kuyumcudan kredi kartıyla 5 aylık taksitli altın alarak sonra o altını başka bir kuyumcuda bozdurarakta bu işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu konuda kesin bir rakam vermek doğru olmaz, Siz altın alırken en çok bilinen altın çeşitlerini seçiniz, örneğin cumhuriyet altını alınız.

Başkaların Alışverişleri ile Kredi kartını Nakite Çevirme

Eş ve dostunuzun bir alışveriş yapacağı zaman özellikle nakit alışverişlerde kredi kartınızla yapmalarını isteyebilirsiniz.  Bir tanıdığınız veya akrabanızın nakit alışverişi yerine kredi kartını kendisine vererek taksitli alışveriş yapmasını isteyebilirsiniz. Bunu söylerken çekinmeyin sonuçta arkadaşınız veya akrabanız sizin kazanmanızı istemez mi? Bu şekilde hızlı bir şekilde kredi kartınızı hiç bir komisyon vermeden nakite çevirebilirsiniz.

Faturaları Ödeyerek Kredi Kartını Nakite Çevirme

Bu yöntemde bir üstteki yönteme benzemektedir. Burada aylık olarak ödenen faturaların siz nakit alarak ancak fatura ödemelerini kredi kartınızla yaparak kredi kartını nakite çevirebilirsiniz. Çalıştığınız yerde ki kişilerin, faturalarını, eş dost faturalarınızı komisyon hiç bir kesinti olmadan kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Ancak uyarmalıyız ki bu yöntem biraz tehlikeli olabilir, eğer milleti çok alıştırırsanız, ” sen karttan öde ben sana parasını veririm” gibi çok söz duyabilirsiniz. Ve telefon faturalarını cebinizden ödemiş olursunuz.

Telefoncular da Telefon Alarak Kredi kartını nakite çevirme

Geçenlerde telefon almak için telefoncuya gittim ancak nakitim olmadığını kredi kartıyla alabileceğimi söyledim. Onlar %3 komisyon vermen halinde taksitli yapabileceklerini söylediler kabul ettim. Büyük bir dükkana gittik çekimi yaptık %3’lük komisyonunu da çektiler. Bu şekilde hem ben işimi görmüş oldum hemde telefoncu taksitle telefonu satmıştı. Her nakite ihtiyacım olduğunda gidip telefoncudan çekiyorum.

Dipnot: bu yöntemler kredi kartını nakite çevirme yöntemleridir. Bu yöntemleri uygulamadan önce mutlaka kredi kartınızı aldığınız banka ile görüşün, Benim nakite ihtiyacım var bu kadar tutara diye bana nasıl yardımcı olabilirsiniz diye sorun. Çünkü artık bankalar oluşan karaborsanın farkında ve müşterileri aynı oranda hatta daha uygun oranlarda nakit çekimine izin vermekteler. Bankanızla görüştükten sonra kararınızı verebilirsiniz.

2 Comments Posted

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Yapı Kredi Taksitli Nakit Avans Nedir? Nasıl Kullanılır - Banka Kredi Notu

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*