Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Kapatabilirsiniz?

Kredi kartının en çok kullanılan alanlarında birisi de internet alışverişidir. Bir çok internet alış veriş sitesi ürünleri kredi kartı ile ödeme yoluyla satışa sunmaktadır. Bu uygulama oldukça güzel bir uygulama olmasına rağmen internet dolandırıcılığının yaşanmaya başlamasıyla da bir çok insanı mağdur etmiştir. Bu yüzden kredi kartı kullanıcıları böyle bir tehditle yüz yüze gelmemek için kredi kartlarını internet alışverişine kapatmak istemektedirler ancak bunu nasıl yapacaklarının yolunu bilmemektedirler. Peki Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Kapatabilirsiniz?

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatma

Bunun için öncelikle yapmanız gereken şey kullanmış olduğunuz kredi kartına ait bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra sesli yanıt sisteminin yönlendirmelerine uyarak kredi kartı numaranızı ve kredi kartı şifre bilgileriyle ilgilenen müşteri yetkilisine bağlanabilmek için gerekli tuşa basın. Bu tuşa bastıktan sonra karşınıza müşteri temsilcisi çıkacaktır. Müşteri temsilcisine kredi kartını internet alışverişine kapatmak istediğinizi söyleyin. Müşteri temsilcinizin istediği bilgileri verdikten sonra müşteri temsilciniz sizin için kredi kartınızı internet alışverişine kapacaktır. Artık kredi kartınızı internet alışverişleriniz de kullanamayacaksınız.

Şubeden Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Kapatabilirsiniz?

Yukarıda bahsettiğimiz telefon hizmetlerini kullanabileceğiniz gibi bu işlemi yapabilmek için direk olarak banka şubenize de başvurabilirsiniz. Kredi kartını kullandığınız en yakın banka şubesine giderek müşteri yetkilisine kartınızı internet alışverişine kapatmak istediğinizi belirtin. Müşteri yetkilisi sizin için gerekli işlemleri yapacaktır ve böylece kartınız internet alışverişine kapanacaktır.

 

Gerek bankanızın telefon hizmetlerini kullanarak gerekse direk olarak kullanmış olduğunuz kredi kartının bankasına ait şubeye giderek kredi kartınızı internet alışverişine kapatabilirsiniz. Böylece internet dolandırıcı yaşamaktan ve kart bilgilerini tanımadığınız insanlarla paylaşmaktan kurtulabilirisiniz. Ancak kredi kartınızı internet alışverişinize kapatmak istemiyorsanız da sadece güveneceğiniz resmi sitelerden alışveriş yapmanızda fayda olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*