Kredi alabilmek için sigorta şartı kaç ay ?

Bir çok kişinin merak ettiği konular arasında ihtiyaçlarını karşılamak için sigortalı işe başladıktan sonra Kredi alabilmek için sigorta şartı kaç ay ? sorusunun cevabını aramakta bu yazımızda bu konuya ele alacağız ve konu üzerinde bilgi ver birikimlerimizi paylaşacağız.

İnsanların uzun vadeli borçlanmak için başvurdukları ilk yerlerden beri bankalardır bunu akabinde bankaların kredi alma koşuları bankadan bankaya farklı prosedürler gerektirir.Neticede bankalarda kişinin geri ödeme gücünü ölçmek için kişiden prosedürleri yerinde getirmesini istemektedir. Öncelikle sizden kimlikliğiniz ikametgah bilgileriniz ve en önemlisi gelirinizi belgelendirmenizi isterler.

Peki nedir ? Bu Sigorta Şartı Ne Kadar Süredir.

Burda önemli olan husus gelir bilgileri için de gelir belgesi şartı koşarlar. Gelir belgesinden maksat aldığınız maaşı belgelendiren bir bordro veyahut emekli iseniz onun ile ilgili belge isterler. Bankalardan kredi almak için gelir belgesinin yanında sigortalı bir işte çalışıp çalışmadığınız süresi gibi kriterler göz önünde bulundurulur. Düzenli bir geliriniz var mı yok mu kontrol etmek için ilk şartları sigorta bilgileridir.

Tabii burda, bankalardan kredi çekmek için kaç ay sigortalı olmak gerekir sorusu akla gelmekte bankalardan kredi çekebilmek için ortalama 4-6 ay arası bir sigortalı olmanız gereklidir. Bu sürede en önemli etken sizin kredi notunuza göre bankacılık işlemlerindeki puanınıza göre artar ya da azalır. 4-6 aylık periyoda her banka için aynı değildir bankadan bankaya değişiklik gösterir. Örneğin maaşınızı yatığı iş yerinizin anlaşmalı olduğu bankada kredi konusunda daha esnek davranabilirler.

En önemli olan etken aslında  sigorta priminizin eksiksiz ve düzenli ödenmesidir. Asgari ücretten sigorta priminiz ödeniyorsa kredi çekme süreniz biraz daha zaman alabilir bu süreyi kısaltmak için yatan sigorta primlerinizin yüksek ödenmesi sizin lehinizedir. Aynı zamanda bu süreyi etkileyen  önemli bir husus çekeceğiniz kredi miktarı da önemlidir. Eğer az bir miktar çekecekseniz bankanın size kredi vermesi daha hızlı ve kolay olur çekmek istediğiniz tutar fazla işiniz daha zor olacaktır. Eğer banka size kredi kartı verirse alın ve düzenli kullanın bu da sizin kredi çekmeniz için önemli ölçüde avantaj olarak kredi notunuz artıracaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=LnSG2QUnKAs&feature=youtu.be

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*