Halk Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırarak Borçlarınızı Taksitlendirin

Halk Bankasından aldığınız ve kullandığınız kredi kartı borcunuz birikti ve ödemede sıkıntılar çekmeye başladınız. Halk Bank Müşterilerinin mağdur olmaması nedeniyle kredi kartı yapılandırma hizmeti vermektedir. Bu hizmetle kredi kartı borcu takibe düşmeden yapılandırma isteyen tüketicilere 24 aya kadara kredi kartı borç taksitlendirme hizmeti vermektedir. Halk bankası Borç kurtaran hizmeti ile borçlarınızı kapatmanız için iyi bir fırsattır. Borçlarınızı diğer bankalardan daha fazla ayrıcalık tanıyarak 24 aya kadar taksitlendirerek borcunuzu azar azar ödeyerek kapatmanızı sağlıyor.

Kredi Kartı borcumu ödemesem ne olur diye soruyorsanız, Öncelikle banka sizn borcunuzu ödemeniz için elinde gelen bütün imkanları kullanır, sizi arar taksitlendirelim, vs gibi tekliflerde bulunur ve eğer siz yine borcunuzu ödemede israr ederseniz, banka dosyanızı avukata gönderir, Avukatlık büroları icraya vermeden önce sizin borcunuzu ödemeniz için ikna etmeye çalışır ve eğer siz yine ödemede ısrarcı olursanız, Avukatlık bürosu borcu tahsili icra yoluna başvurur.

Adımda hiç bir şey hiç bir gelirim yok ne alabilirler diye düşünmeyin, borcunuzun yasal takibe düşmesi sonrasında bütün bankalarda isminiz kara listeye düşer, Hiç bir banka size hiç bir ayrıcalık tanımaz, hatta bütün başvurunuz reddedilir, borcunuzu ödeseniz dahi 5 yıla kadar bankalarda yasaklı duruma düşersiniz. Ve yine hiç bir bankada hiç bir başvurunuz kabul edilmez, Evinize gelinir ve haciz işlemi yapılır. Ancak yine ödemiyorum diyorsanız unutmayın ki icralık olduğu için ne zaman bir işe girerseniz anında maaşınıza haciz konulur, ne zaman adınıza bir mal alırsanıze haciz işlemi uygulanır. yapacağınız en iyi avantaj kredi kartınızı taksitlendirmenizdir.

Halk Bank Kredi Kartını Nasıl Taksitlendiririm ?

Halk Bankası Borç Kurtaran programı ile müşterilerinin kredi kartı borçlarını ödemede sıkıntı çekmesi durumunda müşterilerin başvurusu ile işleme alınır. Bu programda faiz oranı %1,10 başlayıp 24 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Başvuru işleminizi en yakın Halk Bank şubesinden veya telefon bankacılığı 444 0 400 Halk diyalog merkezinden kredi kartı menüsünden müşteri hizmetlerinden daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi olarak ifade ettiğimiz, Telefon Bankacılığından ve Şubeden kendi adınıza işlem yapılacağından daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz, Çünkü her müşterinin bilgiler değişkenlik göstermektedir. Ancak bu hizmetten yararlanmanız için son kredi kartı ödemenizin asgari tutarını ödemeniz gerekmektedir.  Toplam borcunuzun 200-20.000 ₺ arasında olması durumunda başvuru yapabilirsiniz, taksitlendirme vadesi ise en az 6 ay iken en fazla 24 ay olarak belirlenmiştir. Bireysel olarak yapacağını başvuru sonrası Müşteri temsilcisinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Banka Harici Kredi Kartı Taksitlendirme

Bazı tüketiciler Banka harici kredi kartı borç taksitlendirme işlemini daha uygun bulmakta bu alanda bir sektör oluşmuş durumdan özellikle çok parası olan kişiler daha kolay para kazanma yolu olan bu işe girmektedir. Bu işi yapan kişiler genellikle TEFECİ olup yasal değildir. bu hizmet nasıl yapılıyor soruna gelirsek, Tefeci olarak bilinen bu kişiler belli bir paravan şirket açmış, bir alanda ticaret yapmakta görünüyorlar örneğin kuyumcu dükkanı açmışlar, bir kaç altın koymuş kuyumculukla alakalı ruhsat vergi levhası almış ve bu paravan iş yeri aracılığı kredi kartı işi yapmaktadır. Kredi kartınızı götürüyorsunuz. Kredi kartınızın borcu 10.000 tl diyelim, bu borcu kendisi bankaya yatırıyor yatırdıktan sonra maksimum 12 aya kadar taksitlendirme yaparak kredi kartı borcunuzu taksitlendirmiş oluyor. Taksitlendirme işlemini yapan kişi ayrıca komisyonunu üzerine ekleyerek tahsili yapıyor.

Yasal olmayan bu kredi kartı taksitlendirme işlemi bu şekilde yapılıyor.  Tüketicilerin bu kişilere yönlenme nedeni ise daha uygun faizle yapıldığını inandıkları içindir. Ancak Tefeci yakalanır ve kredi kartınız ele geçerse banka sizi bütün ayrıcalıklarından mahrum edeceğini ifade etmek gerekir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*