01 Ocak 2016 Yılbaşında Bankalar Açık Mı?

01 Ocak 2016 Yılbaşında Bankalar Açık Mı?-Ülkemizde ve tüm dünyada yılbaşı son derece büyük bir heyecan ve coşku ile kutlanmaktadır. Yılın son günlerinde kutlanan bu özel günde, kişiler birçok plan yapmakta ve oldukça keyifli bir şekilde yeni yıla girmek istemektedir. Her sene büyük bir coşku ile kutlanan bu günde kişilerin diledikleri gibi eğlenebilmeleri için yılbaşı ve ertesi gün tatil edilmektedir. Böylelikle kişiler ertesi gün iş ya da okula gitmeyecek olmalarından dolayı kendilerini çok daha rahat ve keyifli hissetmektedirler.

Her sene yılbaşının yaklaşması ile birlikte kişilerin akıllarına birçok soru da takılmaktadır. Bu sorular arasında yer alan en önemli soru ise hiç şüphesiz ki “ 01 Ocak 2016 yılbaşında bankalar açık mı?” olmaktadır. 31 Aralık günü yani yılbaşının olduğu gün hiçbir kurum ve kuruluş resmi tatil kapsamında değildir. Fakat ertesi gün, kişilerin işe gidip gitmeyecekleri genellikle işverenin inisiyatifine kalmış olan bir durum olmaktadır. Bankalar, 01 Ocak 2016 gününde kapalı olmaktadır. Kişiler o gün sadece bankalara ait olan ATM noktalarını günün her saati kullanabilme imkânına sahip olabilmektedirler. Aksi takdirde bankacılık işlemleri için, o günü takip eden ilk iş gününü beklemeleri gerekmektedir. 2016 yılında bu ilk iş günü ise pazartesi günü olmaktadır. Bu gibi sebeplerden dolayı da kişilerin bankacılık işlemlerinde herhangi bir aksama ya da olumsuz durum yaşamamaları için 31 Aralık günü, öğleden önce işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektirmektedir.

yılbaşı bankalar

Yılbaşı günleri ülkemizde büyük bir coşku ve heyecan ile kutlanmaktadır. Kişiler kadar birçok kurum ve kuruluş da bu özel gün için büyük bir hazırlık içerisine girmektedir. Yeni yıla huzurlu ve bir o kadar da keyifli bir şekilde girmek isteyen kişiler, bu özel günün öncesinde bütün işlerini bitirmek istemektedir. Yılbaşı günü öğleden sonra ve ertesi günde tam gün tatil olan bankalar, müşterilerine işlemlerini daha önceki tarihlerde yapmalarını önermektedir. Bu sebeple de bu özel gün öncesinde bankalar çok daha yoğun ve de hızlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

1 Comment Posted

  1. Merhaba bende bu sorunu cevabını arıyordum. teşekkür ederim. iyi ki bilgilendirdiniz. Kredi çekmek istiyordum yılbaşına takılır mı diye araştırma yapıyordum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*