Banka Kredi Notu

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır

Yapı Kredi Esnek Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır -Yapı Kredi bankasından müşterilere çok güzel bir özellik getirmiş hesabınızdan para olmaması durumunda ödemeleriniz esnek hesaptan yapılır, paranız olmadığında bile bu hesaptan para çekebilir veya dilediğiniz kişilere para gönderebilirsiniz.

Benim çok beğendiği bir uygulama, Çünkü çoğu zaman telefon faturası ödemelerimi unutuyorum, otomatik talimat vermişim ancak bank hesapta para olmayınca nasıl ödenecek? Esnek hesap ile bu sorunları artık dert etmiyorum, çünkü ödemelerim esnek hesaptan yapılıyor. Kredi kartı ödemelerim de aynı şekilde, Ödemelerimi geciktirmediğim için ayrıca kredi notum düşmediğini belirtmek isterim.

Yapı Kredi bankası müşterilerine daha kaliteli hizmet vermek başlattığı bir hesaptır, Sadece Yapı kredi bankası değil bütün bankalar artık müşterilere esnek hesap tanımlamakta ve ödemelerini bu hesaplar üzerinden yapmaktadır. Peki faizi ne kadar diye sorarsanız, Faiz hesaplaması yıllık olarak belirlendiği için buradan kesin olarak bir faiz rakamı vermek yanlış olur, Ancak faiz hesaplamasının esnek hesap limitinize göre işlediğini ifade edelim. Yani siz esnek hesabınızdan ne kadarlık bir miktar kullanırsanız, bu miktara üzerinden faiz hesaplaması yapılabilir.

Yapı Kredi Esnek hesap başvursunu, yapı kredi internet bankacılığından, şubelerden ATM’lerden ve telefon bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Eğer maaş müşterisi iseniz banka direk size esnek hesabı tanımlıyor.

Esnek hesap başvurusu için Kimlik fotokopiniz ve Gelir belgenizi ibraz etmeniz gerekiyor.

Esnek Hesap Nasıl Kullanılır?

Esnek hesap başvurunuzdan sonra onaylanması halinde ilgili hesabınızdan kullanılabilir bakiyede görünmeye başlar,  Öncelikle ödemeleriniz, işlemleriniz ana hesabınızdan bulunana artı bakiyeden yapılır, eğer artı hesabınız yetersiz kalırsa otomatik olarak eski hesabınıza yani esnek hesabınızdan işlem yapılmaya başlanır.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ