Anasayfa » Kredi » Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi

Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi

Yabancı bankalar da ülkemizde BDDK izni ile faaliyet göstermekte ve kredi hizmeti sunmaktadır. Bireysel kredi  veren yabancı bankalar ihtiyaç kredisi yanı sıra konut kredisi ve taşıt kredisi de sunmakta olup ülke genelinde bu kredileri kullanma imkanından faydalandırmaktadır. Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi yazımızın diğer paragraflarında belirtilecektir. Ayrıca bu bankalardan nasıl kredi kullanılır ve faiz oranları nelerdir biraz inceleme yaptık.

Türkiye’de kredi veren yabancı bankalar genellikle bir şube ile hizmet vermektedir. 47 kadar yabancı banka Türkiye’de hizmetlerini sürdürmekte olup genelde lokasyon olarak İstanbul’un farklı semtlerinde bulunmaktadır. BDDK resmi web sayfasından tüm bankaların güncel adres bilgilerine ulaşmanız mümkün.

Türkiye’de Kredi Veren Yabancı Bankalar Listesi 2017 ( Güncel )

bddk-yabanci-bankalar-1

bddk-yabanci-bankalar-2

HABERİN DEVAMI

bddk-yabanci-bankalar-3

Kredi Veren Yabancı Bankalar Faiz Oranları

yabanci-bankalarin-faiz-oranlari

 

Konumuza ek ayrıca Türkiye sınırları içinde yaşayan yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilir mi sorusunu da inceledik. Türkiye’de yaşayan yabancılar Türk bankalarından kredi çekebilirler ve hiçbir zorluk çekmezler.

Türkiye’de yaşayan yabancıların daha çok tatil yörelerinde ikamet etmek için konut kredilerine yöneldikleri aşikar. Yatırım amaçlı büyük kentlerden de ev sahibi olmak isteyen yabancılar Türk bankalarının kredi faiz oranlarını inceleyerek gerekli şartları sağladıktan sonra kolaylıkla kredi kullanabilirler.

Özellikle 2012 senesinden sonra çıkan yasa ile birlikte yabancılar çok daha kolay şekilde Türk bankalarından kredi kullanma imkanına sahipler.

Türkiye’de kredi kullanmak isteyen yabancılardan istenen şartların başında, ikamet ettikleri yeri belgeleyecek bir adres ve kendileri için kefil olacak bir Türk vatandaşı. Kefil bulamayan yabancı vatandaşlar için ise detaylı şekilde ikamet ettikleri bölgede ki gelir bilgilerini belgelemeleri gerekmekte.

Bir önceki yazımız olan Arazi Alım Kredisi Veren Bankalar 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KGF Kredisi Ne Demek Nasıl Kullanılır?

Her geçen gün KOBİ’ler için krediler anlamında yeni fırsatlar karşımıza çıkıyor. Çok uzun yıllar faaliyette ...