Anasayfa » Kredi Kartı » Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

Kredi kartının kullanımının artmasıyla birlikte hemen hemene herkeste bir kredi kartı olmaya başladı artık.Özellikle de işletmelerin ve iş yerlerinin de bir çok ödemeyi kredi kartı ile alıyor olması da insanları kredi kartı almaya itmektedir. Durum böyle olunca da öğrencilerde kredi kartına ihtiyaç duymaktadırlar. Öğrencilerin bu ihtiyaçlarının farkında olan bazı bankalar ise öğrenciler için de kredi kartı çıkartmaya başlamıştır. Peki Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

 

Öğrenciye kredi kartı veren bankalardan birisi Akbank’dır. Akbank’ın Axess Eksi26 kredi kartı hizmeti öğrenciler için sunulmuş bir hizmettir. Öğrenci kredi kartı olduğu için yetişkin bir bireyinki kadar limiti olmamakla birlikte üst limiti 500 tldir.

 

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir? sorusuna istinaden bir banka da Ziraat bankasıdır.Ziraat bankasının Gençbank kart uygulaması öğrenciler için vermiş olduğu bir kredi kartı uygulamasıdır. Banka bu kart için ortalama bir öğrenim süresi olan beş yıl kadar aidat almamaktadır. Bu kartın lisans öğrencileri için üst limiti 500 tl iken, yüksek lisans öğrencileri için üst limiti 800 tl dir.

HABERİN DEVAMI

 

TEB bankası da öğrencilere kredi veren bankalar arasındadır ve bunun için üniversiteteb kredi kartı imkanı sunmaktadır. TEB bankasının öğrenciye kredi veren diğer bankalardan farkı ise limiti yüksek tutmasıdır. Diğer bankalar üst limit olarak 500 tl imkanı verirken TEB bankası öğrencilere 500 ile 1000 tl arasında bir limit sunmaktadır.

 

Son olarak ise öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında HSBC bankası yer almaktadır.HSBC bankasının sunmuş olduğu HSBC campus kredi kartı hizmetidir. HSBC bankası ödemelerini düzenli yapan öğrencilere kredi limitini artırma imkanı sunmaktadır. Ayrıca HSBC bankası öğrenci kredi kartı kullanan kullanıcılarına nakit avans imkanı sunarak acil nakit ihtiyaçlarını da karşılamaktadır. Öğrenciyseniz bu bankalardan birisini seçerek öğrenci kredi kartı kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Yılbaşı Kampanyaları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir E-Rehber

Doğru adımlar başarıyı getirir. Kredi kartı borcunuz çok ise hangi adımları atacağınızı iyi bilmelisiniz. Hayatta ...