Banka Kredi Notu

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Kredi Puanı Nasıl Yükseltilir?

Bir ev veya araba mı satın almak istiyorsunuz veya ihtiyaç kredisi mi çekmek istiyorsunuz? Eğer böyle bir düşünceniz ve niyetiniz varsa burada Kredi Notu çok önemli bir görev üstleniyor. Alacağınız kredi, kredi notu ile belirleniyor.Bu yazıda Kredi Puanını Yükseltmek nedir ? Ona bakacağız.

Eğer kredi puanınız 800’den fazla ise kolayca kredi çekebilirsiniz fakat bu kredi notu 798 ise de bir risk oluşturabilir, küçük bir puan hareket doğrudan kredinize yansır. Kredi çekersiniz ancak arada büyük bir fiyat farkı oluşur. Örneğin Ev alacaksınız 100 ₺ krediyi %0.90 ile çekeceksiniz Fakat kredi notunuz ne kadar düşerse faiz oranı da artar. Çünkü risk yükseldikçe faizde aynı oranda yükselir.

Kredi Puanınız 800’ün üzerinde ise daha da derine inersek 1400 ve üzeri ise kredi faiz oranınız %0.90 ise, Kredi puanınız 1400’den az ise bu faiz oranı kredi puanı düştükçe faiz yükselir. Hatta 500-800 arasına düşerse faizlerin yükselmesi yetmez gibi birde kredi vermek için kefil göstermek gerekecek.

Bu kredi puanları aklınız bir köşesinde bulunsun, Kredi kuruluşları kırılma noktaları olarak seçtiği puanlara göre faiz oranı belirliyor. kırılma noktasında ki kredi notu faizin paralel olduğunu unutmayın.

Kredi faiz oranı milimlik farketse de kredi oranına göre ciddi bir fiyat farkı ortaya çıkar. Kredi puanınız düşük kredi almakta zorlanıyor veya yüksek faiz oranları ile kredi veriyorlarsa bu durumu değiştirmek yine sizin elinizdedir.

Kredi Puanını Yükseltmek

Kredi Puanınız düşük olduğundan dolayı kredi çekmede sıkıntı yaşıyorsanız, yüksek faiz oranları veya düşük kredi ile yetinmek zorunda kalmayın. Kredi Puanınızı vereceğimiz 3 altın tavsiye ile rahatlıkla yükseltebilirsiniz.

 

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

 

Kredi Puanınızı yükseltmek için Öncelikle

-Ödemelerinizi ve Faturalarınızı Zamanda ödeyin.

-Kredi Kartı Harcamalarınızı düşük tutun ve Ödemeleri tam yapın, Asgari ödemesi yerine bütün borcunuzu ödeyin.

-İhtiyacınız olduğunuzda kredi çekmek, Düşük kredi çekerek ve zamanında ödeyerek daha fazla kredi Notunuzu arttırabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Kredi Notu dedi ki:

  Benim kredi notum düşük nasıl yükseltirim diye düşünürken google’de sizin yazınızı gördüm ve adımları uygulamaya başladım. çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgilerden dolayı, Peki kredi notu ne zaman güncellenir bilgi verirseniz sevinirim.

  1. bankakredinotu.com bankakredinotu.com dedi ki:

   Merhaba, Eğer siciliniz kötü değilse yani kara listeye düşmemişseniz kredi notu 60-90 gün arasında güncellenir, fakat kara listeye düşmüşseniz bu süre 2 yıla kadar sürebilir, yapmanız gereken verdiğimiz tüm talımatları takip ederek sabırlı olmanızdır.

   1. Veli dedi ki:

    Esime krdi cıkıyor ben kara listeye dusmustum ama borcu kapattım krdi alamıyor esim nasıl cekebıliriz

    1. Can Kesik Can Kesik dedi ki:

     Merhaba kredi notunuza bakın, Eşiniz siz kredi çekerken kefil olmadıysa yani onun kredi notu da düşmediyse kredi çekebilir

BİR YORUM YAZ