Anasayfa » Kredi Kartı » Kredi Kartı Limit Düşürme

Kredi Kartı Limit Düşürme

Kredi kartının kontrollü kullanılamaması durumlarında kullanıcılar limit düşürme yoluna gitmektedir. Kredi kartı limitinizi düşürerek, harcamalarınızı sınırlandırabilirsiniz. Bu sayede kredi kartı limit düşürme işlemiyle birlikte harcamalarınızı da sınırlandırmış olursunuz. Peki, kredi kartı limit düşürme nasıl yapılır? İşte, kredi kartı limit düşürmenin yolları;

Kredi Limit Düşürme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı limit düşürme işleminizi her bankanın müşterisiyken yapabilirsiniz. Kredi karttı limit düşürme işlemi yaparken önemli olan kıstas bankaya borcunuzun olup olmamasıdır. Şayet bankaya borcunuz varsa kredi limit düşürme talebiniz onaylanmayacaktır. Ancak bankaya kredi borcunuz yoksa kredi limit düşürme işleminizi gayet kolay bir şekilde yapmış olacaksınız.

Kredi limit düşürme işlemi nasıl yapılır?

HABERİN DEVAMI
  • Kredi limit düşürme işleminin yapılabilmesi için tercih edilecek olan ilk yol telefon bankacılığını kullanmaktadır. Telefon bankacılığını kullanarak müşteri temsilcisiyle görüşme sağlamalısınız. Müşteri temsilcisiyle yaptığınız görüşme sonrasında kredi limit düşürme işleminizi tamamlamış olursunuz.
  • Kredi limit düşürme işleminin yapılabilmesi için tercih edilebilecek olan ikinci yol ise şubeye giderek kredi limit düşürme işleminin yapılmasıdır. Şubeye giderek kredi limit düşürme işleminin yapılabilmesi için şubeye kimlik belgenizle birlikte gitmeli ve müşteri temsilciniz ile görüşme sağlamalısınız. Müşteri temsilcinizle görüşmenizde kredi limiti düşürme talebinizi bildirmeli ve gerekli formu doldurmalısınız.
  • Gerekli bildirimi yaptıktan sonra kredi limitiniz banka tarafından düşürülecektir.
  • Kredi limiti düşürme işlemi esnasında ödeme tarihleri ile ilgili güncelleme de yaptırabilirsiniz. Kredi limiti düşürme sırasında yaptığınız ödeme tarihleri güncellemesiyle kendinize uygun olan bir ödeme tarihi seçebilirsiniz. Mesela devlet memuru olan biri ayın 15’inde maaşını almaktadır. O halde ödeme tarihlerinin de ayın 15’inde olması en doğru ödeme tarihi olmaktadır. Eğer ki özel bir şirket çalışanıysanız ve belli bir ödeme tarihiniz varsa bankadan ödeme tarihi olarak bu tarihi talep edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Maaşın Kaç Katına Kadar Kredi Kartı Limit Tanımlanmaktadır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir E-Rehber

Doğru adımlar başarıyı getirir. Kredi kartı borcunuz çok ise hangi adımları atacağınızı iyi bilmelisiniz. Hayatta ...