Anasayfa » Kosgeb » KOSGEB Koyun Kredisi

KOSGEB Koyun Kredisi

KOSGEB Koyun Kredisi- KOSGEB tarafından finansman desteği sağlanan bir diğer hibe kredi türü projesi koyun kredisidir. Koyun kredisi TKDK, KOSGEB ve Ziraat bankası tarafından finanse edilmektedir. Ülkemizin küçükbaş hayvan ihtiyacı için hazırlanan projeler ister kurumlardan isterseniz de Ziraat bankasından uygun faizli kredi alabilirsiniz.

Bu yazımızda detaylı olarak KOSGEB koyun kredisi üzerinden bahsedeceğiz, KOSGEB kredisi almanız için öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız ve sertifikayı almanız gerekmektedir. Daha sonrasında iş planı hazırlayarak gerekli başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Detaylı olarak KOSGEB kredisi nasıl alınır yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

HABERİN DEVAMI

Kosgeb küçükbaş Hayancılık projesi adı altında olan Kosgeb programına başavuru yaparak, gerekli evraklarınızı tanzim ettikten sonra kurul tarafından evraklarını incelenir ve iş planınız kabul edilirse, kosgeb veri tabanına eklenirsiniz daha sonrasında da gerekli işlemleri yaparak hibe kredinizi veya faizsiz kredinizi alabilirsiniz. 2016 yılı olarak kosgeb hibe kredi miktarları 70.000 TL çıkarılmış, faizsiz kredi de 100.000 TL’ye çıkarılmıştır.

Koyun kredisi ile bir işletme kurarak küçükbaş havyan yetiştiriciliği yapabilir, kendiniz para kazanacağınız gibi ülkeninde ihtiyaç duyduğu üretimi sağlamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan 5 Başlıkta KOSGEB Nedir? KOSGEB Hibe Kredi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde faizsiz kredi, hibe kredi ve kosgeb hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

KOSGEB Girişimcilik Eğitimi

KOSGEB tarafından girişimci destekleri sayesinde sizin de işyeri açmanız mümkün. Bunun için uygulamanız gereken yol ...