Anasayfa » Kredi » Konut Kredisi » Konut Kredisi Borcu Yapılandırma

Konut Kredisi Borcu Yapılandırma

Konut Kredisi Borcu Yapılandırma  – Konut kredisinde ki faizlerin indirilmesi ile hali hazırda konut kredisi ödeyen tüketiciler düşük faizle yapılandırma nasıl yapılır sorusunu sitemizde sormaktalar. Bizde Düşük faizli konut kredisi ile nasıl yapılandırma yapılacağı ile alakalı bu yazıyı hazırladık.

Bankalar faiz oranlarını yeni krediler için düşürdükleri ifade etmekte, konut kredisi borcu yapılandırma isteyen müşterileri geri çevirmektedir. Yüksek faiz oranları ile ev kredisi alan tüketiciler ise düşük faizli konut kredisinde yararlanmak istiyor.

Aslında bankalar direk yapılandırma işlemlerini yapmaları gerekiyor. Ancak kim yüksek faizle verdiğini düşük faizle değiştirir ki hele bankalar!

Konut Kredisi Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Konut kredisi çektiğiniz bankaya başvuru yapın, güncel faiz oranları ile kredinizi yeniden yapılandırmak istediğinizi gerekirse yazılı olarak bildirin. Banka talebinizi kabul ederse yapılandırma işlemini hemen yapılır bunun sonucunda borcunuz hemen düşer.

HABERİN DEVAMI

Ancak banka sizin kredi yapılandırma işleminizi kabul etmezse, ki ziyaretçilerimizin bize ilettiği mesajlarda bu talep kabul edilmemektedir. Yine bir endişe duymadan ikinci bir yol önereceğiz size, bu yolla kesin sonuca ulaşacaksınız. Bankanız talebinizi kabul etmedi ise, Kredinizi yeniden yapılandırmak, Refinansman kredisi için başvuru yapmak istediğinizi belirtin. Refinansman kredisi, mevcut kredinizi kapatmak için yeniden kredi çekersiniz. yani güncel faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Çektiğiniz kredi ile diğer kredinizi kapatabilir, ve düşük faizle kredi kullanabilirsiniz. Ancak bu krediyi alacaksanız hesabınızı iyice yapmanız gerekmektedir. Yeni kredi aldıysanız avantajlıdır. ancak eski krediniz varsa hesaplamasını iyi yapın yoksa zararlı çıkabilirsiniz.

Bu şekilde konut kredisi borcu yapılandırma işleminizi yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Konut Kredisi Başvurusu başlıklı makalemizde konut kredi başvurusu, konut kredisi ve ziraat bankası hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Faizsiz Konut Kredisi Seçenekleri

2016 yılının bitmesi ile birlikte gözler tekrar bankalara çevrildi. Herkes bankalardan gelecek yeni faiz indirimlerini ...