Anasayfa » Kredi Kartı » Kart Borcundan Dolayı Kredi Çekememek

Kart Borcundan Dolayı Kredi Çekememek

Nakit yerine dünyanın en çok tercih ettiği ödeme yöntemlerinden olan kredi kartı ne yazık ki bilinçsiz şekilde kullanıldığında veya mecburi kullanım durumlarında daha sonra ödenmemesi insanları borç batağına sürüklemektedir. Genellikle ilk kez kredi katı başvurusu onaylanıp kredi kartı sahibi olanlar, kredi kartını bir daha ödenmeyecek bir para kaynağı olarak görmeleri sonucu maalesef daha sonrasın da borçların ödenmeyecek seviyelere geldiğini görürler. Bu durumda “kredi kartı borcumu nasıl ödeyebilirim”, “acil para lazım” gibi sorulu sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

HABERİN DEVAMI

Bir müddet sonra kredi kartının borcunu kapatmak için “kredi çekme” talebinde bulunan kişiler ise bir kredi notlarında ki düşüş nedeniyle bankalardan olumsuz yanıt alırlar. Kredi taleplerinde bankalarca ilk olarak değerlendirilen kredi notu puanı, kredi kartı borcunun ödenmemesi yada defalarca sadece asgari ödemesinin yapıldığı zamanlarda ne yazık ki olumsuz olarak etkilenir. Bu durumda bankalar ilk izlenimde size maalesef kredi vermeme onucuna varırlar.

Kredi kartını ilk defa kullanan ve böyle bir durumla karşılaşma tehlikesi bulunan kişilerin bir an önce kredi notları daha fazla düşmeden kredi talebinde bulunarak borçlarını kapatmaları ve krdi kartlarından kurtulmaları önerimizdir. Diğer bir yöntem ise, kredi kartı borçlarının çoğalması ve ödenmeyecek hale gelmesi durumunda, bankadan yapılandırma talebinde bulunmanızdır. Kredi kartı borcu yüzünden kredi çekemiyorsanız diğer bir önerimizde, yakın çevrenizden borç bularak kredi kartı borcunuzu kapatmanız ve sonrasında kredi talebinde bulunmanızdır.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Asgari Ödeme Tutarını Ödemek başlıklı makalemizde kredi kartı asgari ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Can Kesik

Can Kesik
Yatırım ve Bankacılık alanında uzmanım, Yüksek lisansımı İşletme alanında yaptım. Vatandaşların kredi notu yükseltmesini yardımcı olmakla beraber yatırımla ilgili bilgilerimi paylaşıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir E-Rehber

Doğru adımlar başarıyı getirir. Kredi kartı borcunuz çok ise hangi adımları atacağınızı iyi bilmelisiniz. Hayatta ...